Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Futkos, ugrál a ketrecben a...

Futkos, ugrál a ketrecben a nyuszim. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy nyuszit kb 7 hetes, bak. Még nem vettem ki csak fokozatosan szoktatom a simogatáshoz. Sokszor rájön egy 5 perces "roham" és a ketrec (90x50) végéből a másikba fut, áttarolva a tálján. Valaki volt már hasonló helyzetben.

Előre is köszi a válaszokat😁



2018. márc. 3. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Mozgásigénye van, és kicsi a ketrec.
2018. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel még fiatal így játszik. Vedd ki a ketrecből hadd szaladgáljon a szobába is.
2018. márc. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
ez nem pluss allat... kell neki mozgas
2018. márc. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Majd holnap megróbálom kivenni csak ugye 3 napja van nálam és nem akartam az elején zargatni, de nagyon nyugodt kisnyuszi mert már kitakarítottam és ő is bent volt és játszott a lapáttal meg érdekelte mi folyik körülötte. Csak még nem "szobatiszta" szóval vigyáznom kell ha kirakom. Még az lenne a gond hogy nen szénázik sokat... ahogy meghallja a tápos zacsi zörgését egyből fut oda és már mászna bele a zacsiba. (Nem adok neki sokat kb 1/2 vagy 1 kisebb marékkal) és nagyon bénácskán iszik. Ahonna hoztuk ott is itató volt, de itt nálam nyalogatja az golyós itató száját és alig jön belőle. Ha megnyomom akkor meg lenyalja róla.
2018. márc. 3. 21:43
 5/9 anonim válasza:
100%

Lehet hogy ideges. Szerintem késésben lehet valahonan! :)

Jó, ez csak vicc volt. :)

Lehet hogy idegen még neki a hely,

s idő kell még neki hogy megszokja meg a környezetet.

2018. márc. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Szia írj rám priviben lassan 5 éve nyulazok. Bármiben szívesen segitek
2018. márc. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
És kell neki egy másik ivartalan nyuszo
2018. márc. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A nyúl mozgásigénye egyenlő a macskáéval. Egy macskát sem tartanál 90*50-es helyen, ugye?

SOKKAL nagyobb hely, kiengedés (takarítás:S, "nyúlbiztosság" a rágási károk megelőzésére, elsősorban elektromos vezetékekre gondolok + mindenre, ami értékes) + fajtárs! (Pl. Németországban már állatkínzásnak számít a nyulat egyedül tartani)

2018. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jókedvű és sokat akar mozogni. Szerintem kiengedheted a szobába.
2018. márc. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!