Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Holland törpe nyúl 6 hónapja...

Gabesz00789 kérdése:

Holland törpe nyúl 6 hónapja vásároltam és nem akar kijönni a ketrecéből akármikor ki akarom engedni, miért nem jön ki?

Figyelt kérdés

2018. márc. 11. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Eddig hogy kezelted? Engetted hogy maga fedezze fel a dolgokat vagy erőltetve lett? Mi az első pár hónapban ott rontottuk el hogy simogatni akartuk meg az akartuk hogy egyből fedezze fel a területet. Utána rájöttünk hogy jobb hogy ha a saját tempójában fedezi fel a házat és minket. Nyitva hagytuk a ketrecét békén hagytuk és pár hét után úgy ugrált mintha övé lenne a ház. Hogy ha magadhoz akarod szoktatni a legjobb az hogy ha leülsz és hagyod hogy ő jöjjön hozzád. Nem szabad emlegetni, simogatni amég ő nem kéri.
2018. márc. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy sosem erőltettük semmire, kézhez is úgy próbáltuk szoktatni hogy kézből etettük, de mindenhol azt írták hogy legyünk türelmesek. Hat hónapja próbálkozunk már de még mindig mintha félne tőlünk. Sosem emelgettük, mindig csak óvatosan simogattuk de még most is fél mikor hozzáérünk. Nagyon szeretnénk ha többször kijönne a ketrecéből mert nem akarjuk hogy olyan kicsi helyen legyen egész életében(hiszen az kínzás szegénykémnek). Hiába próbáljuk kiengedni ő viszont nem akar kijönni.
2018. márc. 11. 17:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Mikor új helyre költöztünk a nyuszimmal3 hónapig nem volt hajlandó kijönni a ketrecből. Aztán fokozatosan merészkedett ki, és fedezte fel az új helyet
2018. márc. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha fél a nyulad akkor semmiképp ne rakj be a ketrecbe házat vagy bármilyen más búvóhelyet!

Az én első nyuszim is először nagyon félős volt, én is csak óvatosan mertem hozzáérni, de ettől nem lett jobb.

A nyulakkal (mint szinte minden állattal) határozottan kell bánni. Nem azt mondom hogy erőszakosan érj hozzá, de ha látja, hogy te is bizonytalan vagy, akkor az nem ad neki biztonság érzetet.

Nyugodtan, határozottan fogd meg és vedd ki az öledbe. Egy idő után kitapasztalod, hogy hogyan tartsd, hogyan szereti a legjobban.

Így bízni fog benned. Viszont a ketrecből ne te vedd ki. Ha már a bízik benned a nyuszid akkor sokkal bátrabban ki fog jönni a ketrecéből, akár csak amiatt hogy téged követhessen.


Remélem segíthettem :)

2019. aug. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!