Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fiú vagy lány nyuszi legyen?

Fiú vagy lány nyuszi legyen?

Figyelt kérdés

Én elhatároztam ,h lány lesz de most hallom ,h a fiuk bujosabbak jobban lehet simizni őket.

Ez igaz?



2018. márc. 17. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
A lány nyuszi jobb pörköltbe, mert a bak ha nincs kiherélve "kan " íze van mint a disznónál.
2018. márc. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fiú (helyesen bak nyuszi) ivaros viselkedése sokkal zavaróbb, mindent lepisil, megjelől, elöntik a hormonok az agyát ,a lábatokat is tekintheti szerelmének :/

Nem tehet róla, ha elveszti szobatisztaságát, mert csak a hormonok írányítják ezen az ivartalanítás segít , amit ha nyuszihoz értő egzotikus szakvizsgával rendelkező, gázzal altató állatorvos végez akkor rutin műtétnek számít.

Nöstény nyulaknál az álvemhességgel járó feszeképítésben mutatkozik meg főként az ivarosság, náluk egeszségügyi okokbol, méhverzés, daganat megelőzése végett ivartakanítják őket (itt nég fontosabb a hozzáértő álkatorvos választása)

Utána már nem számít,hogy bak vagy nöstény nyuszit fogadsz örökbe mindkettő egy szeretet gombóc , de mindenhol közrejátszik a nyuszi vérmérséklete, személyisége.

Ajánlom,hogy a Nyuszimentéstől fogadj örökbe egy nyuszit ,segítenek ha bármi kérdés felmerülne és tájékoztatnak a nyuszi személyiségéről.

2018. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát én nem mindenbe értek egyet, ha mindenféleképp nőstény nyulat szeretnél nem muszály ivartalanítani, a baknál már hamarabb, de nősténynél ez hülyeség, hogy ha nem ivartalanítod ki akkor mit tudom én milyen betegsége lehet, ez biztos így van, de mi van azokkal a nyulakkal amiket szaporítanak vagy éppen eladásra tartanak nem hiszem, hogy ivartalanítják, ugyanis a valóságban is úgy születnek hogy bármikor lehet bármi baja.

Egyébként a baknyúlnál könnyebb az ivartalanítás mint a nősténynél. A baknál elég ha a heréjét egy idegen baknak tartod és már csak voltak golyói. A nőstény viszont akkor lehet álhasas is ha volt baknál, vagy egy másik nőstényhez össze csukva akkor előfordul, de úgy, hogy egyedül van egy nőstény... magától nem lesz álhasas sem.

Elnézve a kérdést és a válsszokat úgy látom házban tartott nyúlról lenne szó ezesetben, nem tudok sokat mert nekem nem háznan vannak.

Sok sikert hozzá, de ha nőstényt veszel ne menj bele az ivartalanításba.

2018. márc. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz amit az álvemhességről írt az elöttem szóló

A nyulak állandóan készek a peteéresre,nincs konkrét nemi ciklusuk, így ha párzó mozgást észlel(rámászik egy bak nyuszi) akkor már meg is termékenyülhet, ugyanezt a mozgást a gazdi egyszerű simogatással is előhozhatja, így bár nem lesz vemhes az állat,de a teste azt hiheti,hogy vemhesült így lesz álvemhes.

Nem muszály másik nyuszi jelenléte az álvemhességheh,ugyanis a természetben ennek fajfenntartás miatti gyakorlati oka van : ha valamiért elpusztulna egy anya nyúl akkor ha rátalál egy álvehes nöstény nyúl a kicsikre úgy felneveli őket.

Mivel folyamatosan működésben van a méhe így a megvastagodott nyálkahártyán lehet daganatos elváltozás.Vagy vérezhet el .

Azértis ajanlott az ivartalanítás, hiába egy nagyobb műtét mint a bakokbál, mertha mdgtörténik a baj akkor keves esély van a gyógyításra egy rákos megbetegedésnél, vagy ha az éjszaka közepén vérzik be a méhe reggelre elvérezhet ha nem műtik meg.

2018. márc. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Más eset ha élelmrzesre vagy szaporításra tartanak nyulakat , ott nem a nyúl egészsége a fontos,hogy minbél tovább éljen ,hanem,hogy minnél jobban felhízlalják, minnél többször fialjon szerencsétlen nyuszi

Ott azért se ivartalanítják őket

2018. márc. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A bak nyúl harap és megjelöli a területét ( vagyis rá vizel a szobádban található tárgyakra) és büdösebb mint egy nőstény. Egy nőstény (nekem is kislány van ) nem igazán harap (nyilván ez egyed függ is ) én mindenképp egy lányt vennék a helyedben.
2018. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!