Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megfázott a tengerimalacom?

Megfázott a tengerimalacom?

Figyelt kérdés
Valószínűleg megfázott az egyik malacom tegnap. Este adott ki fura hangokat, ma reggel már egyet tüsszentett és furán veszi a levegőt,vagyis olyan mintha sípolna/hörögne. Ünnep van ,ilyenkor mit tudok vele csinálni? Valami házi praktika? Kedden tudom csak elvinni. Kérlek segítsetek! Még nincs 1 éves.

2018. ápr. 1. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincs malacom, remélem, nem baj, hogy így is írok, csak hamarosan szeretnék majd venni. Nekem az jutott eszembe, hogyha több van, akkor lehet, hogy valamilyen módon külön kellene őt tenni, nehogy elkapja a többi is. Kint tartod egyébként vagy lakásban?
2018. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lakásban, de nem tudom őket külön rakni, nincs még egy ketrecem.
2018. ápr. 1. 12:29
 3/6 követ62 válasza:

Ajánlanám az aktív faszenet. Gyógyszertárban lehet kapni. Össze kell törni és beleszólni a vizébe, vagy az ételbe.

A faszén megköti a mérgeket, baktériumokat, vírusokat és kiüríti a szervezetből. Ha esetleg mégsem használna ártani BIZTISAN nem fog.

Viszont, ha más nincs egy próbát megér.

2018. ápr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,még valami, nem mindig csinálja a sípolást/hörgést, csak este volt nagyon hangos,mintha nyikorgott volna az ágy, meg reggel lehetett hallani, de akkor halk volt. Most adtam neki egy kis pritamim paprikát, és figyelem,hogy folyik-e az óra vagy könnyezik-e.
2018. ápr. 1. 13:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van esetleg folyékony c-vitaminod otthon, cseppenthetsz pár cseppet a vizükbe. Ha ketten vannak, esetleg a ketrec átmeneti kettéosztásával el tudnád őket különíteni egymástól. Ha csak egyet tüsszentett, még nem biztos, hogy baja van, lehet, hogy a sípoló hangot direkt adta ki valami miatt. Figyeld, hogy nem folyik-e az orra, nem váladékozik-e a szeme, széklete olyan-e, mint rendesen.
2018. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 követ62 válasza:

Ezt még csatolnám az előző gondolataimhoz.


https://www.youtube.com/watch?v=oGUU1Ya6ZNo&t=10s


Majd hallani fogod, hogy nem csak embernek, de az állatoknak is jó és fordítva. Nagyon hatékony "gyógyszer".


Még várni akartam, de mostmár elmondhatom.

Egy két napja a hörcsögöm furán kezdett viselkedni. Nem akart kijönni a "szobájából" (még majdnem enni sem). Amikor kivettem láttam, hogy fura a testtartása. És ürülék szaga volt (pedig előző napon cseréltem almot).


Egyre inkáb nem tetszett az állapota és a farkincája körül és a hasán a szőr nedves volt. Rá kerestem a neten és az a neve, hogy "nedves farok betegség" ez az egyik legsúlyosabb betegség. El is szoktak pusztulni néhány nap alatt.

Mivel van ithon faszén tabletta tegnap összetörtem egyet és bele tettem a vizébe. Azonnal meg is itattam vele és csak várni tudtam.

Ma estére már nem nedves a farkincája körül és egész jól evett. Még látszik rajta, hogy bágyadt, de bízom benne kipiheni.

Mivel már elmult három éves nem biztos, hogy az orvos segíteni tudna rajta, de talán a faszén megtette jótékony hatását és kapott még egy pici időt.

De annak örülök, hogy már nem szenved.

2018. ápr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!