Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe nyuszinak milyen kullanc...

Törpe nyuszinak milyen kullancsirtó való?

Figyelt kérdés
Szoktam sétálni vinni a nyuszkóm és hát félek hogy összeszed valami kullancsot. Valakinek valami tapasztakata esetleg?
2018. ápr. 5. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bolhák és egyéb külső élősködők ellen a nyulat FRONTLINE cseppekkel kezelni TILOS, mert hatóanyaga végzetes idegrendszeri problémákat okoz,  kivétel nélkül meghal a nyuszi.

Amivel lehet őket kezelni: nyulaknak való ADVANTAGE spot on,  ADVANTIX spot on (megfelelő dozisban),  NEOSTOMOSAN.

INSECTICIDE 2000 spray- a nyúlra TILOS ráfújni,  csak a lakást szabad vele kezelni, (bolha ellen tökéletes) és meg kell várni, amíg megszárad, hogy a nyúl ne tudja benyalni!


(torpenyul.hu)

2018. ápr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerencsére a kullancsok nem veszélyesek a nyulakra, vagyis ha belemegy egy kullancs, csak ki kell szedni, ennyi.

Külön nyulaknak való kullancsirtó nem is létezik, más állatokra való pedig mérgező számukra.

2018. ápr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó tudom hogy a nyuszira nem káros de ha vele együtt behozom a kullancsot a lakásba akkor lehet bennünk köt ki.

Másik meg az hogy 14 éves vagyok és nem szeretem a bogarakat és én nem szivesen nyulnek hozza.

2018. ápr. 6. 14:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Pedig ezt is vállalnod kell.
2018. nov. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!