Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassak össze 2...

Hogyan szoktassak össze 2 nyuszit?

Figyelt kérdés

Van egy törpenyulam 2 éves elmúlt és most tudok csak társat venni mellé ( mindegy miért). Na és ő most ivaros de lehet ivartalanítom ha nagyon kell, de igazából annyira nagyon nem szeretném ha nem létfontosságú. Kérdésem az lenne milyen nemű társat vegyek mellé?

Arra gondoltam hogy elviszem tenyésztőhöz és ott a nyuszim választhatna párt magának.

össszeszoktatás hogyan menjen? Az baj ha csak egy ketrecem van? Privátba írjatok lécci mert tudom sok kérdést tennétek fel,mert kicsit zavaros és hiányoznak lényegek.


2018. ápr. 8. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor gondolom már válaszoltak privátban. Tényleg kihagytál lényeges dolgokat, nem értem miért.

Ha nem kaptál még választ, szívesen segítek, de akkor ide írok, mert másnak is hasznos lehet.

2018. ápr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Okés írhatunk ide is egyébként még nem kaptam választ. Kérdezz nyugodtan. Cálaszolok mindenre hogy én is megkapjam a válaszom :)
2018. ápr. 8. 19:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen nemű a nyuszid?

Ha társat szeretnél mellé, mindenképp ivartalanítani kell mindkettőt. Mert ellenkező neműeket a legkönnyebb összeszoktatni, de az ivaros bak nem fogja békén hagyni a nőstényt, az ivaros nőstény pedig nagyon védi a területét, illetve még ivartalan bak mellett is könnyen álvemhes lehet, ami veszélyes is lehet.

Az jó ötlet, hogy válasszon a nyuszid magának párt, de én ajánlom az Első Nyúlmentő Alapítványt, a legtöbb nyuszit már ivartalanul lehet hazavinni, opció náluk is, hogy a nyuszidat magaddal vidd ismerkedni, és ha a szoktatás nem jön össze, dönthetsz úgy is, hogy visszaviszed, esetleg hazaviszel egy másikat.


Az összeszoktatás nagyon nyuszifüggő, a nyúlmentés nagyon részletesen leírja rengeteg tippel: [link]

Érdemes végigolvasni, és örökbefogadás előtt nagyon sokszor elolvastam és nagyon gyorsan összeszoktak a nyuszkóim.

De röviden, elsősorban semleges helyen (egyikük se járt még ott, nincs ott a szaga) kell találkozniuk valamivel elválasztva, hogy ne tudjanak kárt tenni egymásban. Az a jó, ha nem érdeklődnek egymás iránt, vagy barátságosan közelednek, nálam pl. egymást kezdték el nyalni rácson keresztül.

Pár ilyen találkozás után lehet egy kisebb, még mindig semleges helyre összerakni őket és nagyon figyelni. Hatalmi harc elfogadott, elvileg az új jövevénynek kéne a főnöknek lenni, így ha ő mászik a másikra (akár hátulról, akár a fejére, mintha párzana vele), engedni kell, ha az eddigi nyuszi mászik az új jövevényre, le kell lökni. Szőrtépés, kergetőzés előfordulhat, ez mind a hatalmi harc része, de csak akkor avatkozz közbe, ha eldurvul a helyzet. Legyél nálam okosabb, viselj kesztyűt, mert nálunk egy hatalmi harc volt, de a kezemen ott maradt a heg! :D

Ketrec hasznos lenne, szoktatásnál egymás mellé helyezed a ketreceket, vagy időnként ketrecet cserélnek szintén pozitív előrelépést válthat ki, de nem gond, ha nincs ketreced, mert ha az örökbefogadás mellett döntesz, a nyúlmentés tud adni kölcsön ketrecet. :)

2018. ápr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nőstény nyuszi egyáltalán nem domináns azt tudom nem is területvédő(ez kicsit meglepő). De akkor ezek szerint ivartalaníttatni fogom.

Gondoltam a nyúl mentő alapítványra csak az a bajom hogy Székesfehérvári vagyok és nem tudok elmenni messzire. Hol található rz az alapítvány vagy hogyan működik?

2018. ápr. 8. 20:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Konkrét helye nincs, a nyuszik ideiglenes gazdiknál vannak, főleg Budapesten és környékén. A kinti nyuszi kolónia pl. Bokodon van, én onnan hoztam az én nyuszkómat, 200 km-t utaztam érte. :)
2018. ápr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok nem tudok sajnos pestre utazni egy nyusziért. :(
2018. ápr. 9. 06:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 17 voltam, mikor hoztam a nyuszkómat, de mondták, hogy akkor akar hozni egyet egy 30-as csávó is egy szomszéd városból. Összebeszéltünk és együtt mentünk, bár kicsit féltem. :D

Egyébként pedig úgy tudom, vállalnak fuvart, mikor beszélgettem a mentéssel, hamarabb is megkaptam volna a nyuszkót, mert nagyon közelre leutaztattak egyet, és hozták volna az enyémet is, ha már ilyen messzire eljönnek, csak a hely még nem volt készen a másik nyuszinak.

2018. ápr. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szóval ha a mentés mellett döntesz, ők elég rugalmasak, megbeszélitek, meg lehet oldani bármit. ;)
2018. ápr. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jajj rendben nagyon szépen köszönöm
2018. ápr. 9. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!