Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van itt olyan aki megbánta,...

Van itt olyan aki megbánta, hogy nyuszit vett?

Figyelt kérdés
Semmiképp nem szeretnék szórakozni az állatkámmal, nem egy húsvéti hóbort miatt szeretném megvenni éppen ezért néha elbizonytalanodok, hogy biztosan jó ötlet-e megvenni a nyulat, tudom-e majd úgy szeretni ahogy megérdemli... Minden körülmény adott a nyúltartáshoz, egyszerűen csak még soha nem volt állatom és félek a felelősségtől... Ezért vagyok kíváncsi van-e olyan aki esetleg megbánta vagy megbánni egy kezdetektől nyuszikért rajongó ember soha nem fogja?
2018. ápr. 1. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Nem én leszek a megfelelő válaszoló a kérdésedre, de azért hátha segít dönteni.

4 éve van nyuszim, nem bántam meg, hogy megvettem, imádom. Igazából teljesen váratlanul jött rám, hogy nyulat akarok. Előtte eszembe sem jutott. Pont ezért rengeteget olvastam róla, beszélgettem is nyuszisokkal. Szóval mire oda jutottam, hogy veszek egyet, tudtam, hogy mit várhatok tőle. Egyszerűen illett az életritmusomba, a habitusomhoz, ahhoz amit nyújtani tudok egy állatnak. Ezt javaslom neked is. Gondolom, már utána olvastál, hogyan kell tartani a nyulat(vagyis inkább nyulakat), mi kell nekik, stb. Ha esetleg még nem, akkor azt javaslom elsőnek. Pl.nyuszinfo, vagy nyulak kedvelői csoport a Facebookon. Akkor biztosan el tudod dönteni, hogy tudod e úgy tartani, ahogy megérdemli.

Én az alapján amit a kérdésbe írtál, ugy gondolom, jó gazdi lennél, felelősnek tűnsz. Szerintem, ha komolyan mérlegel az ember, és úgy dönt, akkor jóval kisebb a csalódás lehetősége.

Azt azért hozzátenném, csak, hogy az árnyoldalát is írjam, hogy bármennyire is imádnivalóak a nyuszik, lehet, hogy nem lesz annyira bújós, jó eséllyel rág(kábelt, bútort, szőnyeget stb), ivaréréskor "megbolondulhat", állandóan parázol majd miatta, hogy jól van-e, ha beteg, éjjel rohanhatsz vele orvoshoz(sokszor pár óra késlekedés sem lehetséges). Ezeket érdemes mérlegelni.

2018. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek az előző kommentelővel (nekem anyukám ajánlotta a törpenyulat ha jól fogok tanulni) és sokat gondolkodtam azon hogy vajon jó - e a törpenyúl vagy inkább legyen papagáj vagy tengerimalac vagy cica, kutya végül elkezdem olvasni a nyulak után kérdezgettem tenyésztőket más nyuszisokat és mikor elhoztuk akkor sokkal másabb volt igazából foglalkozni egy nyuszival mint gondoltam mint minden állat felelősségel jár csak a nyuszi macerásabb mert figyelni kell hogy 3hónapos koráig nem ehet zöldet csak zöldséget répát mértékkel de hagyjuk a természet órát... Az a lényeg ne félj venni nyulat nem fogod megbánni szeretni fogod csak vigyázz mert sokat bogyózik pisilni viszont ritkábban de ha kell neki akárhova oda pisil!

Sok szerencsét a nyuszi vállaláshoz és remélem belevágsz nem fogod megbánni sem megunni!

2018. ápr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha nyuszit akarsz tartani minden nap kell vele foglalkozni. A nyulak lehetnek nagyon ragaszkodóak de ha nem engeded ki a ketrecéből akkor nagyon elvadul . Úgyhogy ha van rá időd és energiád akkor nem fogod megbánni hogy hozzád került.
2018. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kis koromba kaptam szülinapomra egy cicát.Aztán rá pár évre egy kutyus is csatlakozott hozzá. 16évig éltek mindketten,imádtam őket.Hiányoznak,s szüleimmel együtt szenvedtünk miattuk :(

Anyumék azt mondták nekik többet nem lesz állat,mert nehéz nekik....


Aztán az egyik áruház állatboltjában megpillantottam egy kis nyuszit.Fehér oroszlánfejü.Szerelmes lettem belé.

Ahányszor arra jártam mindig megneztém.

Egyszer kèrdeztem az eladót,s mondta hogy már megvan a gazdija.

Anyumékat meg se mertem kèrdezni róla hogy megvesszük e a fentebb emlitett okok miatt.


Pár héttel később mentünk le,s még mindig ott volt a nyuszi.Anyumék nagy meglepetésemre azt mondták hozzam el,de én gondozom / nevelem / fizetem a költségeket.


3éve van velünk.Imádom!

Soha nem bántam meg,s nem is fogom.

Érdekes kis élőlények.

Bár szerintem nehezebb tartani,foglalkozni vele mint egy kutyával vagy macskával.

2018. ápr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem bántam meg, nagyon finom volt, ha akarod küldök jó paprikás receotet
2018. máj. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!