Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Elfogtam egy kisegeret. Mit...

Elfogtam egy kisegeret. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Telente be szokott jönni a házba egy kisegér. Nem sok vizet zavart, úgy voltam vele, hogy amíg hideg vaan kint, maradjon. De a vendégszeretetünket, és az all inclusive ellátást tovább szeretné élvezni. Április van, igazán tovább állhatna. A hónapok alatt annyira pofátlanná lett, hogy a konyhapulton, egy ott hagyott chipses zacsiból dézsmál, tőlem kb fél méterre, miközben főzöm a kávémat. És nem ijed meg. Jól bekajál, majd továbbdöcög. A tegnapi napon azonban az történt, hogy beleesett a fürdőkádba. Egy kis tusfürdős víz volt még a kád alján amikor beleeshetett, mert reggel úgy találtam rá, hogy csupa víz volt a bundája, és mondhatni nem volt a toppon. Én hülye már gondolatban temettem szegényt. Beraktam egy régi terráriumba, adtam neki enni, inni. Estére jobban is lett. Most éppen az van, hogy egy terráriumban éldegél, de nem szeretném fogva tartani, de a lakásban elengedni sem, mert unalmassá vált a napi fertőtlenítés. Gondoltam kiviszem egy mezőre, és ott élheti vígan életetét. De ez ugye egy házi egér.. Félek alkalmatlan lenne az ilyen életre. Más házában, pincéjében nem akarom elengedni, mert nem csak pofátlanság, de mi van ha megmérgezik, vagy egy egérfogó áldozatává válik. Gondoltam, hogy elviszem egy szeméttelepre, ott van ennivaló stb, de az inkább patkányoknak való hely, nem kisegereknek.

Szerintetek mit csináljak vele?? Nem akarom hogy elpusztuljon, de fogságban sem szeretném tartani...:( Ötletek??



2018. ápr. 10. 08:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Két napot töltött teljes ellátásban, kitaláltam, hogy elviszem tőlünk 5-km-re lévő tanyára és elengedem. Mire ezt kitaláltam, meglépett. Azóta próbáltam újra "levadászni" de nem jött össze. Minden nap találkozunk, köszönök neki, és közlöm vele, hogy úgy is ő húzza a rövidebbet. Élve fogót keresek, ha elcsípem, most nem fogom hagyni, hogy elszökjön:)
2018. ápr. 23. 22:10
 12/12 anonim ***** válasza:
80%

https://www.youtube.com/watch?v=ABffYDM9EwU



Próbáld meg ezt, max annyi, hogy ne oylan helyen legyen kitéve ahol napfény éri, mert akkor ha nem veszed észre időben könnyen " megfőhet " benn mire észreveszed.

2018. ápr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!