Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fontos! Meddig bírja a nyuszi?

Fontos! Meddig bírja a nyuszi?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 1 éves kislány nyuszim akit szeretnék magammal vinni nyaralni, az út kb 8 óra lenne és a kis hordozójába raknám be az út alatt! Az lenne a kérdésem,hogy ugye nem lesz semmi baja tőle? Nagyon ragaszkodom ahhoz,hogy velem jöjjön, mert hozzá szoktattam ahhoz,hogy egész nap kint lehet és nem kell a ketrecében nyomorognia, félek, ha egy hétig a ketrecében lenne bezárva, tőlem távol abba belepuszula! Ti mit gondoltok erről?

2018. ápr. 30. 14:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne a csomagtartóba rakd a hordozót, hanem az utastérbe legyen, hogy kapjon friss levegőt. Tedd olyan helyre, ahol nem fog ide-oda csúszkálni, felborulni a hordozója. Pár óránként, amikor megálltok, adj neki inni. Ha látod, hogy stresszes, takard le a hordozóját, hogy sötétben legyen.
2018. ápr. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Nem én fogok vezetni,úgyhogy úgy szeretnén,hogy hordozó végig az ölemben legyen,hogy sokszor betudjak nyúlni simogatni
2018. ápr. 30. 14:53
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
széna legyen előtte! :)
2018. ápr. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, szerintem hagyd a fenébe a hordozót, pici is, szűk is, zárt is. Hadd legyen az öledbe, hadd kíváncsiskodjon, hadd csodálkozzon rá a nagy szemeivel erre a csodálatos, gyönyörű világra!És vigyél neki egy naaaagy sárgarépát, vagy zellerzöldjét, salátát, retket, spenótot, ... és szeretgesd meg a nevemben (imádom őket...)
2018. ápr. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Úgy akarom, hogy a hordozó alatt pellet és rajta széna, sajnos hiába kínálom zöldséggel, nem fogadja el :( de majd sokszor kiveszem, csak 8 órán keresztül ülne az ölemben tuti lepisilne! De megnyutató,hogy szerintetek magammal vihetem és nem azt írtátok,hogy tuti elpusztul 8 óra utazástól!
2018. ápr. 30. 15:02
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Kibírni kibírja, de nagy stressz, én tuti nem tenném ki neki az állatot. Szerintem önző dolog magaddal hurcolni. Én vagy megkérnék valakit, hogy gondozza vagy keresnék egy JÓ panziót neki arra a hétre.
2018. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Igen, de pont attól félek,hogy abba betegszik bele,hogy nem lát engem egy hétig és nincs kiengedvd egész nap ahogy megszokta :( 1 hétig ketrecbe zárva... nekem annyira kínzásnak tűnik, főleg ha nincs hozzászokva. Állatorvosnál is leadhatnám, mert az ilyen panzió szerű is egyben, de ott is csak a ketrecében ülne végig, mert nincs lehetőség ,hogy kint rohangáljon
2018. ápr. 30. 19:06
 8/22 anonim ***** válasza:

Sajnos a nyuszinak nem vagy az élete közepe, nem úgy, mint ő neked. (Ettől még imádom a nyuszikat:))

Az utazás stressze szerintem sokkal rosszabb.

2018. máj. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az utazás óriási stresszforrás a nyulaknak! Már állatválasztásnál úgy kell kalkulálni, hogy legyen valaki, aki minden egyes utazásnál tudja gondozni, amíg távol vagytok. Ne hurcold magaddal! Nem jó neki se, és neked sem. Hidd el, te sem tudod nyolc órán keresztül az öledben tartani a boxot, a csomagtartóba nem rakhatod, ölbe nem veheted, mert veszélyes. Tehát a legjobb lenne, ha mondjuk elvinnéd egyik rokonodhoz, gyors lebeszéled a legfontosabb dolgokat, mondjuk írsz neki 20 sort, hogy mit hogyan, és kész. A nyulad legyen kezelve, oltva, a dolgait vigyétek át, és a rokonodnak nem kell majd olyan dolgok miatt stresszelni, hogy "most mi van a nyúllal?".

Nekünk eddig mindig működött, átvittük a két nyuszkót az unokatesókhoz, elmagyaráztuk, leírtuk nekik a fontos dolgokat, s megmondtuk, hogy ha valamit nem tudnak, hívjanak. Ennyi. Ez már három éve minden nyáron így működik, és a legegyszerűbb megoldás. Ha persze ilyenre nincs lehetőség, viheted magaddal de...ezt csak ha nagyon muszály.

Tényleg nem betegszik bele ha nem lát. Azért nem olyan ragaszkodó állatok, attól függetlenül,hogy nagyon szeretik a gazdájukat! Nem lesz baja attól, hogy pár napig távol vagy, nyugi. Ha mégis vinnéd magaddal, válassz nagyobb boxot, és legyen széna bőségesen, ahogy előttem is írták, takard le valamivel, hogy ellegessen a kis kuckójában, és ne nagyon szűrődjenek be a zajok, ne nagyon féljen. Sajnos a nyuszit nem lehet úgy kirakni ölbe, hogy "nézd a szép tájat" mert őt egyáltalán nem fogja érdekelni a táj, csak hogy találjon egy odút, ahova eelbújhat. :D

Remélem segítettem.

2018. máj. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
*ölbe nem veheted a nyulat
2018. máj. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!