Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Normális viselkedés, ha a...

Normális viselkedés, ha a nyulam egész nap ás?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy egész nap. Reggel kiengedjük az udvarra (mert amúgy freerange egy hatalmas udvaron, kb 1 hektár) és én úgy képzeltem, hogy az udvaron fog bóklászni, legelni, szaladgálni...Ehelyett reggel kiengedjük és egész nap egy gödröt ás egy sarokban. Nem is látjuk egész nap. Van egy hatalmas udvarunk és ehelyett egy gödröt ás egy sarokban egész nap. Nem tudom, szerintem ha lakásban tartanánk lehet megőrülne vagy elképzelni se tudom. Amúgy egy 1 éves nőstény rex nyúlról van szó.

Szerintetek ez normális? Mert nem hagyja abba, reggeltől estig abban az egy gödörben van (tényleg szünet nélkül). Ha pedig megpróbáljuk kivenni és a helyére tenni este, akkor ha nem magától jön el onnan, akkor eléggé agresszívan reagál ha 12 óra folyamatos ásás után be akarjuk rakni a helyére. Szerintetek ez normális viselkedés? Mert mi meg vagyunk róla győződve, hogy kattant. :D



2018. máj. 1. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A nyulak szeretnek ásni, a nagy melegben pedig hűtik is magukat ezzel.

Nekem 2 kinti nyulam van, a nagyon meleg órákban be vannak csukva a hűvösbe, de egyébként ők is sokat ásnak. Az egyik nagyon ásós, a másik csak mostanában kezdte el a meleg miatt, de az is lehet, hogy elszokta az ásóstól. Ez benne van a természetükben, normális viselkedés.

2018. máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A körmei rendben vannak , nem túl nagyok?Ez lehet oka a folyamatos kaparásnak ásásnak... :)
2018. máj. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Még sose volt vágva, de nem nincsenek nagyon körmei, mint egy macskának, meg kopik folyamatosan a betonon, meg a kérgeken, amit beraktam a ketrecébe.

Egyszerűen nem is azzal van a baj, hogy ás. Hanem vehemensen, idegesen egész nap.

Egyébként nagyon barátságos nyuszi, jön utánunk, szereti a társaságunkat, nagyon bátor nyuszi (zavarássza a kutyánkat, a fűnyírót, fut a kistraktorunk után), de ha eszébe jut, hogy gödröt ásott, akkor reggeltől estig túlzás nélkül abban a gödörben van. Ha mondjuk olyan helyen kezdi el ásni, hogy akár ki is szökhet, akkor nyilván visszatemetjük este. Ha viszont rajtakap, hogy mit művelünk, akkor nagyon agresszívan tud fellépni, nagyon védi a gödreit. Azon is gondolkoztunk, hogy álvemhes, de semmi külső jel nem utal rá. Április elején bevackolt magából egy adag szőrt a házába, de azon kívül semmi.

2018. máj. 1. 12:20
 4/5 A kérdező kommentje:
*nagyobb
2018. máj. 1. 12:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nálunk akkor kezdett el a lány ásni, mikor álvemhes lett. Ettől méhgyulladása lett, műteni kellett, de amúgy is terveztük az ivartalanítást, csak megelőzött minket ezzel.

Azóta is ás (előtte nem), és nemrég kezdte el a fiú is.

A fiú beletörődik, ha a szeme láttára ásom be a lyukat, de a lány megtámadja az ásót.


Mikor nagyobb lyukakat ásnak, telelocsolom vízzel, és úgy ásom vissza, hogy áll benne a víz. Jó sáros, iszapos lesz, de most a melegben másnap reggelre úgy megkeményedik, hogy áshatják, de nem bírják. Nemrég jöttem erre rá, azóta több lyuknál is bejött, de persze a melegre való tekintettel hagytam nekik a kifutójuk közepén egy helyet, ahol áshatnak.

2018. máj. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!