Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy vehetném rá a szüleim?

Hogy vehetném rá a szüleim?

Figyelt kérdés
Mit mondjak a szüleimnek ha meg szeretném győzni őket egy afeikai fshérhasú törpesün megvevéséhez? Milyen érveket ajánlotok, esetleg milyen módszert alkalmazhatnék?

2018. máj. 1. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Sehogy. A felszerelései alsó hangon 20.000 Ft-ba vannak. A süni még drágább, ha megfelelő helyről veszed. Egzós állatorvos kb 5 van az országban, aki ért hozzá, és ha baj van, a zsebedbe kell nyúlni (meg talán utazni soksok kilométert). Nyilván minden a szüleid költsége lenne. Ha a beszélgetés és a kérlelés nem hatott, hagyj fel vele. Egy állat nagy felelősség.
2018. máj. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Először is megnyugtathatod őket, hogy nem fog folyton aludni.


Másrészt felvázolhatod a különbséget a közönséges európai sünnel szemben. Az európai sün szürke, unalmas. Bezzeg ennek fehér a hasa! És még törpe is. Tehát kisebb helyen elfér.


Az afrikai törpesünnek ezen kívül nem lesz semmi baja a rekkenő nyárban, a hetedik emeleti panelban. Igaz, télen be kell neki tenni a hősugárzót.


Csak arra vigyázz, nehogy a Jobbik megtudja, hogy te ilyen migráns sünöket akarsz befogadni!

2018. máj. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Próbálok sokat beszélni róla, és elmonani az érveket. Most van egy kutyánk, de szerintem jól kijönnének
2018. máj. 2. 06:54
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Az, hogy beszélsz róla, nem elég. Sok a felmerülő költség, ezzel tisztában kell lenniük. Valamint a süntartás nem egyszerű. Facebookon csatlakozz be sünös csoportokba. Látni fogod, hogy nem csak annyiból áll, hogy megeteted naponta 2x. Figyelni kell, miből mennyit kaphat, milyen a hőmérséklet, stb. A kutya nappal van fent, a sün éjszaka. Szinte nem is fogják látni egymást.
2018. máj. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs facebook-om. Köszönöm az eddigi válaszokat
2018. máj. 2. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:
41%

Gyakran kell takarítani, különben nagyon büdös, éjszaka rettentő hangos tud lenni. MINDEN éjszaka. Drága dolgok kellenek neki, nagy ketrec, ahol kényelmesen alszik nappal, megfelelő felszerelés, hogy jól érezze magát. Esetleg nézz körbe ezügyben az interneten, hátha rájössz, hogy mit is kérsz valójában a szüleidtől. Ez nem csak egy háziállat, amit megkapsz, naponta adsz neki enni és kész. Nagyon figyelni kell télen a hőmérsékletre, és a kaja is fontos, az enyém gyakran eszik főtt csirkemellet is, lisztkukacot, de ez a legkevésbé költséges dolog vele kapcsolatban.

Én is kiskoromtól kezdve odáig voltam a sünikért, de nem kaphattam. Azóta eltelt pár év, 20 éves lettem, vettem magamnak egy sünit a saját keresetemből. Neked is javaslom, hogy légy türelemmel, rengeteg kisállat van, válassz egy másikat, amit megengednek a szüleid, aztán majd ha eljön az ideje jöhet a süni is :)

2018. máj. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!