Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim szórják a pénzt? Hogyan vehetném őket rá arra, hogy takarékoskodjanak?

Figyelt kérdés
Apukám elég jól keres, kb. havi 500 ezret nettóban, anyukám pedig 150 ezret. Mégis mindig elúszik a pénz hónap végére. Öten lakunk együtt (én+öcsém+szüleim+mamám). Anyukám például minden nap lazacot eszik, és mindig ilyen különleges ételeket készít, drága hozzávalókból. Az öcsém és a szüleim most például Svájcban fognak síelni, én is mehettem volna, de én nem akarom, hogy ennyi pénzt költsenek még rám is. Van egy házunk, két kocsink, de ezeken kívül semmi megtakarításunk. Szerintem nagyon pazarlóan élünk. Hogyan vehetném rá őket arra, hogy egy kicsit tegyenek félre, akár a továbbtanulásunkra, akár bármilyen váratlan helyezetre?

2018. jan. 12. 14:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
És honnan tudod hogy nem tesznek félre?Ennyi pénzből, szerintem simán lehet félre tenni és egyben élvezni az életet?
2018. jan. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
10%

Hová mennek síelni? :)


Melyik város?

2018. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
53%
Mivel az ö pénzük, azt csinálnak vele, ami nekik tetszik. HA úgy érzik, most élnek és most akarják élvezniaz életüket, akkor joguk van hozzá és nem kell nekik azért nyomorogni, hogy neked majd tudjanak adni, ha nincs. Ennyire ne legyél önzö, ök dolgoznak meg azért a pénzért, akkor már hadd legyen belöle hasznuk is!
2018. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos észt nem tudsz adni nekik. Én azt mondom annyit tehetsz hogy megfogadod te majd másképp csinálod.
2018. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
52%

kedves 3as: tök hülye vagy.

hogy lenne már önzőség, ha látod hogy még síelni se megy velük?!

kérdező: tedd fel a szüleidnek a kérdést: tesznek félre vagy nem? és ha nem akkor nem szeretnének-e valami komolyabbra gyűjteni vagy maradandót hagyni az életben? akár egy vállalkozás vagy csak egy vaskosabb számla a gyermekeik részére...

2018. jan. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

2 gyerekkel 2 sajat auto + lakás, egy korrekt de nem túl magas fizetésből, mert azért az anyuka elég szarul keres és az egy főre jutó nagymamaval(+nyugdíja) együtt abszolút nem kiemelkedő, viszont a lakás és a járművek megléte + fenntartása azt bizonyítja, hogy igenis képesek voltak ezt előteremteni.

Viszont nincs végtelen idejük élvezni, gondolom 50+-osok és addig mennének sielni amíg nem reumás a terduk, addig élveznek az életet, amíg tudják, most hogy megtehetik.


Jobban bele gondolva te, kérdező, önzőbb vagy az anyagiassagoddal , mint tesód, mert nem tudsz elmenni pihenni szuleiddel amíg épek és egészségesek, holott ezért dolgoztak, hogy megtehessék amikor kedvük van hozza.


Az kellene hogy kenyeren és vízen éljenek 70 éves korukig 30+ millió forinton aztán ha megmakkannak neked majd jól megérte, hogy milyen takarékosak voltak?

2018. jan. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 kovpet ***** válasza:
85%

Más pénzét azért sokkal könnyebb beosztani mint az ember sajátját :)


Kérdező, amit te tudsz tenni, hogy megtakarítasz magadnak pénzt a magadéból.


Amúgy azt azért nem hiszem, hogy havi szinten nyomtalanul eltapsolnak 650 ezret. Nyilván el lehet, de hogy ilyen összeg mellett ne legyen megtakarításuk... ha ez tényleg így van, akkor tényleg nem értenek a pénzügyekhez.

2018. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Dr.Alexander válasza:
52%

Szia! :)

Ebben nincs semmi rossz!

Próbálnak meg adni mindent nektek.

olyan körülményeket szeretnének teremteni amit mindenki szeretne!

Az hogy nem csak magukra költik a pénzt ez egy pozitív dolog.

Nyilván nem felelőtlenek szóval ne aggódj csak élvezd velük az életet. ;)

2018. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
59%

ma 14:55: sielni nem megy, de azt elvárná, hogy a taníttatását fizessék - ami azért nagyságrendekkel több, mint egy pár napos sielés.


Emellett azért a szülök már letettek valamit az asztalra, szóval nem szórták eddig sem a pénzt, most meg csak van joguk kicsit élvezni is a munkájuk eredményét és nem még húsz évig mindenröl lemondani, mert hátha a kérdezö jobban el tudná költeni a pézünket!


Gondolom, 50 fölöttiek, kb még 10-15 év, amíg az utazásokat, jó ételeket képesek élvezni és erre minden joguk megvan!

2018. jan. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Nettó 650 ezer egy ötfős családnak nem is olyan sok, úgy, hogy még két kocsit is fenn kell tartani belőle.
2018. jan. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!