Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl vásárlás? Örökbefogadás...

Nyúl vásárlás? Örökbefogadás vagy ne?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyulat venni és azon gondolkodtam hogy örökbe fogadok de láttam,hogy fizetni kell az ivartalanításért és az oltásokért. Ez igaz? Vagy csak egy kis adományt kérnek?

Mert nagyon drága lenne ha ki kellene fizetnem.


Mennyiért kapok nyulat és hol? Házi vagy óriás nyulat szeretnék.


Mekkora ketrecben kell tartani?


Jelenleg vannak tengerimalacaim is.


[link]


2018. máj. 11. 14:46
 1/4 anonim válasza:
100%

Igen igaz! Ha házikedvencként szeretnéd tartani akkor az ivartalanítás és az oltások azért kellenek, hogy tovább éljen és kevesebb betegséget kapjon el. Ha vásárolsz nyuszit tenyésztőtől azt is ugyan úgy ajanlott ivartalanítattni és oltatni mint az örökbefogadottat. Így is úgy is pénzbe fog kerülni. A kettő között a kivétel az, hogy vagy segítesz egy nyuszi életen, hogy ne legyen egyedül vagy te választod ki a tenyésztőtöl még picinek.

De hidd el annyi szeretetet tudnak adni, hogy az a pénz semminek nem fog tűnni. Kis imádni való szeretet gombóc az összes❤. Viszont nagyon sok odafigyelest igényel, kb mint egy kiskutya nevelése.

2018. máj. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp örökbefogadni érdemes. Két helyről vásárolhatsz: állatkereskedésből, vagy tenyésztőtől. Egy megbízható tenyésztő nyuszijai valószínűleg jó genetikával rendelkeznek, viszont ő is beadatja az oltást, és természetesen az árába belekalkulálja, ami nem olcsó. Kereskedéssel olcsóbban megúszod, viszont itt semmit sem tudsz a nyuszik esetleges betegségeiről és a korábbi életükről, ráadásul sokszor az egészségesnek látszó nyusziról egy héttel később otthon derül ki hogy élősködője van, sérült, beteg. Ilyenkod muszáj orvoshoz vinni, így árban már ott tartasz mintha tenyésztőtől vetted volna. A szaporítók és a kereskedők sokszor rossz körülmények között tartják a nyuszikat, így ha tőlük vásárolsz, a pénzeddel ezt támogatod.


Ezzel szemben az örökbefogadás gyakorlatilag ingyen van, csak az állatorvosi költségeket (vagy csak egy részét) kell kifizetned. Itt biztos lehetsz benne, hogy orvos által ellenőrzött nyuszit kapsz, és a gondozóik ismerik őket, tehát tudnak segíteni hozzád illőt választani. Ezeket a költségeket azért kell kifizetned, mert az alapítvány sem ingyen kapja, viszont a nyusziért nem kérnek pénzt és sok esetben az állatorvosi költségek egy részét is vállalják. Ha máshonnan vennél nyuszit, akkor is muszáj lenne oltani (a mixomatózis minden nyúlnak halálos veszélyt jelent, ezért ezt nem szabad elhagyni). Ivartalanítani ugyan nem muszáj, de érdemes mert ezzel sok betegség megelőzhető, fiú nyusziknál pedig a jelölgetés miatt is hasznos. Ha később ellenkező nemű társat akarnál neki (általában ők jönnek ki a legjobban egymással), akkor is ivartalanítani kéne.


Ha örökbe fogadsz, ezek a dolgokat már nem neked kell elintézned: a nyuszi felépült a műtétből és oltva, egészségesen kerülhet hozzád. Most csak az anyagi részét írtam le, de emellett vedd figyelembe az érzelmit is: megmentesz egy segítségre szoruló kis állatot, és ezzel helyet teremtesz egy újnak. Remélem tudtam segíteni :)

2018. máj. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előző jól összefoglalta, de még annyit hozzátennék hogy ha ennyire gondot okoznak az anyagiak a nyuszitartást gondold át mégegyszer. Évente be kell őket oltani, a nagy ketrec amiben egy házinyulat vagy óriásnyulat kell tartani az kb 30-40ezertől kezdődik, és a kaja sem olcsó.
2018. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp nyúlmentés, egyik nyuszim is tőlük van. Nem nagy összeg amit kérnek érte, én még plusz 10-et rá is adtam adománynak.
2018. máj. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!