Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyulat lehet eggyütt tartani...

Nyulat lehet eggyütt tartani tengerimalaccal?

Figyelt kérdés

Van 2 tengerimalacom és szeretnék egy nyuszit. Az lenne a kérdésem,hogy tarthatom őket eggyütt?

Sok helyen olvastam negatívat és pozitívat is.

Tapasztalatok?

A ketrec nagy azzal nem lenne gond.


2018. jún. 17. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
2018. jún. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet. Pl.azért, mert a nyúl nagyot tud rúgni, sérülést okozhat a malacnak.
2018. jún. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Törpenyúlra gondoltam,és megkérdeztem a tenyésztőt és azt mondta nyugodtan lehetnek egybe.
2018. jún. 17. 08:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tenyeszto azt mondta.. de egyebkent volt errol egy kutatas, hogy egyberaktak oket, de folyosokon atmehettek kulon kis szobakba. Es mindket allat a kulon szobat valasztotta inkabb..
2018. jún. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Melyik tenyésztő mondott ilyen hülyeséget?

Szerintem az inkább szaporító volt, mint bejegyzett tenyésztő. Gondolj bele őt a profit érdekli és így azt fogja mondani,hogy lehet együtt tartani őket, mert így megveszed tőle a nyuszit. Ne dőlj be ilyennek. Kérdezz meg egy igazi bejegyzett tenyésztőt vagy inkább egy egzotikus állatorvost.

Nyuszik és tengerimalackák teljesen máshogy kommunikálnak, nem értenék meg egymást.

Másik meg,hogy a nyuszik is tárasas lények, egy Ivartalanított párnak jobban örülne a nyuszid.

Nyuszi sokkal nagyobb ,véletlenül is megrughatja ,ráléphet a malackára, sajnos sok malac halt meg már így mert az ostoba állatkereskedések is egyben tartják őket, aztán jobb esetben viszik az állatorvoshoz törött gerinccel a malackát.

Nyusziknak jóval nagyobb mozgástérre van szükségük, kínzás lenne egy ketrecbe bezárva tartani, szobába felügyelettel kell kiengedni, úgy hogy nyuszibiztos a lakás , vezetékek, szobanövények vagy bármi amit megrághat elrakod.

Olvass róla: [link]

Szóval ne tartsd őket együtt !!!

2018. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mekkora a ketrec? Kíváncsi vagyok, mire mondod, hogy elég nagy.


A sérülésveszély mellett azért sem jó őket együtt tartani, mert más az életmódjuk. Más tápra van szükségük, máskor vannak ébren, máshogy viselkednek. Zavarják egymást. A nyulat egyébként sem jó ketrecben tartani. Tedd a szobát nyuszibiztossá, hogy egész nap kint lehessen, mert nagyon sok mozgásra van szüksége. Felügyelet mellett kiengedheted mellé a malacokat, de figyeld a testbeszédüket, és ne kockáztasd a malacaid életét azért, mert aranyosnak tűnnek együtt.

2018. jún. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, aktuális-e még, de szerintem sem lehet. Nemcsak a sérülés miatt, de a kommunikációjuk sem egyezik, a nyuszi pedig sokkal erősebb, elenné az élelmet is. De két külön ketrecben, egy légtérben természetesen lehet.
2018. jún. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!