Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan fogjam meg a tengerimal...

Hogyan fogjam meg a tengerimalacokat?

Figyelt kérdés
Két új malacka van nálunk. Mindketten 1-2 hónaposak, fiúk. Két hete vannak itt, de még nem sikerült megszokniuk engem. Talán mert nem igazán merem őket kivenni a ketrecből. Minden állattól félek, a malacokat is úgy kaptam. De nagyon szeretném, ha lenne bátorságom hozzájuk és megszeretnénk egymást. Viszont annyira félek a karmaiktól... Hogyan fogjam őket?
2018. jún. 23. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Hüvelykujjaddal és a mutatóujjaddal felülről nyúlj be e a két hónaljához majd tedd amellkasodra egyik kezeddel a seggét másikkal a fejét tartod. Nemtudom érthető e :D Én igy csinaltam
2018. jún. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A tengerimalac nem karmol, tök ari. Egyik kezeddel a hasa alá nyúlsz, a másikkal a hátát fogod. A szüleid nem segítenek, ha már beszereztek két malacot?
2018. jún. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Köszi utolsó, most miattad nem alszok 2 napig. Elkapott a sírógörcs XDDDD
2018. jún. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#5 teknikailag most pont jogos a lepontozás mert vicces a válasz csak nem hasznos. A pontozás nem lájk gomb.



Amúgy malac függő, nyugodt malacot én úgy veszek ki hogy két kézzel alányúlok hónaljnál majd ha felemeltem az egyik kezem a feneke alá teszem, viszont ha félős, elfutós malac akkor minél gyorsabban el kell kapni hogy ne stresszeld sokat, legjobb ha két tenyérrel sarokba szorítod majd gyorsan oldalról, úgy hogy az ujjaid alatta legyenek megfogod (indokolatlanul gyors és nezehen visszafogható állat egyébként szóval tényleg ne csak úgy rátedd a kezed) majd emeld fel, szintén egyik kéz a feneke alá de a legjobb ha magadhoz fogod vagy az öledbe veszed és simogatod, beszélsz hozzá, attól gyorsan lenyugszanak.

Illetve vannak ilyen varrott kunyhó bújóink amiknek van alja, ha abba belemegy a malac akkor házzal együtt kiveszem, sokkal könnyebb és nekik se olyan rémisztő.

2018. jún. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is nagyon jól tetted,hogy kérdezel ha nem tudsz valamit, vagy nem vagy biztos benne, mert sok olyan felnőtt van aki olyan egoista,büszke ,hogy inkább buta marad minthogy segítséget kérjen, mint aki fentebb hülyeségeket írt a tengerimalacokról. Senki se úgy születik,hogy tud mindent.

Kézbevételről meg https://www.youtube.com/watch?v=XeHXGxmUCKU -3 perc 40 másodpercnél van hogyan kell kézbe venni .Karmolni nem karmolnak a tengerimalacok. Csak meg tud ijedni maximum harap egy kicsit ,de nem vészes, ezért is ne emeld magasra nehogy kiessen a kezedből Alábbi linken van egy megbízható oldal a tengerimalac tartásról olvasgasd,

[link]

facebbokon van : Tengerimalacok értük és velük csoport itt nyugodtan kérdezhetsz tapasztalt gazdiktól

Meglátod , hamar legyőzöd félelmed és szuper gazdijuk leszel !

2018. jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!