Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megéri 1,5 éves tengerimalacok...

Megéri 1,5 éves tengerimalacokat venni?

Figyelt kérdés
Az nem hátrány, ha nem babakorukban vesszük őket? Így is hozzánk szoknak majd? Vagy van bármi hátránya ennyi idős malacokat venni?

2018. jún. 8. 20:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem hátrány, de ők már nem olyan kis cukik, mint a babák. Azt szeretik, akitől az ételt kapják, szóval hamar megszoknak, viszont az élettartamunk kb 5-7 êv.
2018. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 éveset vettem 2 fiút eleinte féltek de mostanra már nagyon jól elvagyunk :)

Fokozatosan kell magadhoz szoktatni őket,nekem pár hét alatt sikerült.

Eleinte nem hagyják majd magukat megsimogatni (ha nem kezesek,enyemek sem voltak azok)de ketrec takaritasnal vettem ki oket elsőnek kicsit kapartak de nem volt nagyobb gond :)

2018. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha amúgy kézhez vannak szokva az előző gazdájuknál, akkor nem lesz gond.

Ha teljesen vadak, nem volt velük a másfél év alatt soha foglalkozva, akkor már nehezebb lehet őket kézhez szoktatni, de korántsem lehetetlen.

Nagy előny az, hogy ők már össze vannak szokva, ha jól értem, és egy együtt tartott párost akarsz megvenni. Így kimarad az összeszoktatási periódus, amihez sokszor két ketrec kell, és megeshet, hogy minden erőfeszítésed ellenére nem fognak jól kijönni egymással.

Hátrány az, hogy ezek az állatok már kb. a várható élettartamuk 25%-át leélték... kevesebb ideig lesznek veled, mintha kölyökként vennéd őket.

Neked kell eldöntened, az előnyök és hátrányok figyelembe vételével. Én simán beállanám őket, mondjuk volt már részem nagyon nehezen összeszokó malacok összeszoktatásában...

2018. jún. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!