Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kis cicát, Papagájt vagy...

Kis cicát, Papagájt vagy inkább Kis Sünit vegyek? (Nekem mindegyik jó, de kíváncsi vagyok más véleményére is)

Figyelt kérdés
2018. jún. 29. 06:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia.


Az én álláspontom: a cica :)


Lehet vele játszani, viheted magaddal, nem csak éjjel aktív mint a süni. Nálunk a sün elég morcos természet volt, ennek ellenére nagyon szerettük.

De ezerszer másabb lakásban is, a cicát oda tudod hívni, a sünt kergetheted. :)


Emellett nagyon kell figyelni a süni táplálására, a megfelelő hőmérsékletre és sokkal nehezebb olyan orvost találni aki tud segíteni. (ha nem BP-n laksz azért ez sem utolsó szempont)

2018. jún. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Macska, de ne vegyėl. Annyi sok alom születik, szerezhetsz ingyen is, vagy menhelyről is.
2018. jún. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT

_______________________________________

És a süntanrek-ről mi a véleményetek? Nem zavar a körme/karma?

2018. jún. 29. 07:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Mivel közelebb áll a sünhöz, aminek szintén van körme, gondolom annyira nem zavaró ha kézhez van szoktatva.


Bár fogalmam sincs hogy őszinte legyek :)

2018. jún. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem sünim van jelenleg, szeretem, de meg kell tanítani szobatisztaságra! Az enyémnek sajnos ez nem sikerült, úgyhogy a komplett ketrecet kell mindig kitakarítani. Alatta papír van, mert a forgácsot kikaparta. Van neki háza, ott van bent a legtöbbet. Kell egy futókerék és ugye alomtálca.

Nem mondom, hogy az elején nem bántam meg, mivel azt az esteli mocorgást megszokni... Viszont már nincs vele bajom.:)

A kiscicát választanám, mivel az egy kicsit önállóbb, nem félnék tőle, hogy bemászik valahova. No meg az kicsit lustább is, leül mellég amelyik olyan, szereti ha simogatod, nem kell ketrecben tartanod. Persze vannak sünik is amik ilyenek, de sajnos az átlag nem ilyen.:/

A papagáj is nagyon aranyos! Vele viszont sokkal többet kell foglalkozni, mint egy cicával. De ügyes trükköket is lehet neki tanítani.

2018. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az alapján dönts, hogy melyiket van lehetőséged leginkább az igényeinek megfelelően tartani. Ha boldog az állat, azt meghálálja, és az lesz boldog, amelyik a legjobban él nálad.

A süni és a süntanrek viselkedése és életmódja hasonló. Jól berendezett hely kell nekik, rovarokat is esznek, és ha nem szobatiszták, szerintem őket a legmacerásabb takarítani. Éjszaka aktívak, hangoskodnak is. Nappal nem szeretik, ha zavarják őket.

A papagáj társas állat, ezért nagyon fontos, hogy minimum kettőt tarts. Enélkül beteg, depressziós, problémás lehet (pl. hangos, agresszív). Gondolj arra is, hogy fajtától függően legalább 7-10, de mások akár 50-80 évig is élhetnek. Intelligensek, tehát a sok mozgás mellett agyilag is le kell fárasztani őket. Ha nem teszed, nem csak ők fogják rosszul érezni magukat, de a te életedet is megnehezíthetik.


A macska is sokáig él. Ha benti, akkor is érdemes ivartalanítani a jelölgetés miatt, és bizonyos oltásokra is szüksége van. Az állatorvosi és tartási költségek nála a legmagasabbak. Ha kint tartod állandóan elmászkál, ami veszélyekkel (és plusz aggódással, költségekkel) jár. Ha bent, akkor gondoskodnod kell róla, hogy ne unatkozzon, mert könnyen kárt tehet a dolgaidban ilyenkor.


Természetesen mindhárom állatnak rengeteg előnye van, és nagyon szerethetőek. Most csak néhányat írtam le a legfontosabb igényeik közül, hogy lásd, mi alapján érdemes dönteni. Ha mindhármat szívesen tartanád azt javaslom, hogy szánj rá néhány napot, hogy részletesen utána nézz a helyes tartásuknak, és azt válaszd, amelyik szerinted a legjobban illene a te életedhez, és amelyiknek minden fontosat biztosítani tudsz.

2018. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A süntanrek annyiból másabb egy süninél, hogy fára mászik, szóval neki ilyen hely kell. És azt hiszem ő alszik téli álmot is, hibernál. Azt hiszem ezért mondtam le róla.
2018. jún. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem papagájom van, két darab hullámos, nagyon ajánlom kezdőknek. A kék papagáj neve Pityuka; a másik, a zöld Gyurika. Együtt lehet tartani két hímet, de ha akarsz szaporulatot, akkor nőstényt és hímet! Két nőstényt nm ajánlom, úgy hallottam ismerősöktől, hogy a csajszi papagájok verekednek, cibálják egymás tollát stb. A hímek könnyebben szelídülnek, kevesebb az esély rá, hogy csípnek. Barátságosabbak is.


A szelídítés módja: Először nyúlj be a kezeddel a ketrecbe(lehetőleg tenyérrel lefelé), addig csináld, amíg a madár megszokja a kezed, nem csapkod, nem ideges. Nem szabad siettetni a dolgot, mert a madarak akkor bevadulnak és csípnek!



Ha már megszokták a kezedet, próbálni kell naponta többször kézből etetni, ha előre nem fogadja el, nem gáz, majd később rájön, hogy a markodba szórt eledel nem veszélyes.



Sokat kell a papagájjal foglalkozni, szelídülés után is--természetesen. Kezedre ültetni vagy esetleg hívni(ha előjön a nevére), beszélni, hozzá, dicsérni, mondani neki, hogy: Szeretlek, jaj, de szép kismadár; jaj, de cuki; jaj, de imádom; jaj, de édes stb., de ezt naponta többször. És természetesen reptetni is kell a szobában(de csak akkor, ha már megszelídült). Idővel megtanul beszédet utánozni is, nekem eddig ahány volt(nimfám is, hullámosom is, kecskepapagájom is), mind "beszélt". Azokat a szavakat utánozta, miket mondogatok nekik.

2018. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és azt is "mondogatja" a két madárkám, hogy: Lehúzom a redőnyt és hogy: pisilni kell
2018. jún. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azta.. Nagyon szépen köszönöm
2018. júl. 2. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!