Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem adott oltást?

Miért nem adott oltást?

Figyelt kérdés

Elvittem nyulaim állatorvoshoz és a kedves doktornő azt mondta,hogy nem oltja be őket mert egy csomagba 20db oltó anyag van és ha kinyitja a csomagot akkor a tőbbit is felkell használnia 3 órán belül,csak akkor oltja be ha szerzek még 18 másik nyulat.

Mert tavasszal kellett volna beoltani őket oké de én két hete vettem őket.

Ez tényleg így van,hogy fel kell használnia 3 órán belül?én gyanúsnak találom mert sokan vannak pl.egy nagy városban is akik elvisznek EGY nyulat egy nap és beoltják és nem kell még 19.


2018. júl. 1. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Miért nem kérdezted meg, hogy akkor le vannak sz.arva, mert csak ketten vannak nem 20-an?

Vidd el máshova, ez az ostoba paraszt meg örüljön, hogy nem jelented fel.

2018. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Metionin ***** válasza:
51%
Milyen az oltóanyag? Mármint ha ampulla akkor azt bevágja az ember a hűtőbe és annyi. Vagy egy ampullányi cucc 20 nyúlra elég? Akkor sem küldhet el így. Vidd a nyuszikat másik dokihoz.
2018. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen viszem őket másikhoz jövőhéten csak megkérdeztem,hogy nehogy elküldjenek onnan is ha már felbusszozok velük 35 km-re :)

Most már inkább egzós dokihoz viszem őket.

Köszi.

2018. júl. 1. 15:17
 4/9 A kérdező kommentje:
Ampulla volt így én sem értettem.
2018. júl. 1. 15:18
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
A doktor nem feltétlenül h*lye, csak hiányossan felszerelt a rendelője. valóban létezik olyan oltóanyag, amit csak nagy kiszerelésben forgalmaznak
2018. júl. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kiszerelésű oltóanyag sokkal olcsóbb, viszont tényleg rövid időn belül fel kell használni. Ezért szoktak sok helyen oltási napokat meghirdetni nyulaknak, amikor kedvezményes az oltás, mert így a rendelőnek is jobban megéri, és sokat tudnak beoltani rövid időn belül. Normális helyen azonban szokott lenni kisebb kiszerelésű anyag is. Pont azért, hogyha valaki nem tud elmenni az oltó napra, és a következő hónapok múlva lesz, addig se pusztuljon el szegény nyúl.
2018. júl. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolom RHD2 ellen akartad oltani, abból a legkisebb kiszerelés 20 db-os, és aznap fel kell használni, különben csak pocsékolás. Nem hiába szerveznek nyuszis dokik oltásos napokat...
2018. júl. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
Akkor sem azt kell mondani hogy keressen még 18 nyulat hanem vagy tartson 1-2 kis kiszerelést is tartalékban vagy szóljon hogy xy napon van oltás vagy ha amúgy tart kis adagot is de épp elfogyott, meg lehet kulturáltan mondani hogy most nincs oltóanyag ekkor és ekkor lesz. Nyilván olcsóbb a nagy adag de számíthat arra is hogy néha bevisznek 1-2 nyulat egyedül is.
2018. júl. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Mikor az én két nyulamat vittem oltani és rákérdeztem az Eravacra, nekem is azt mondta a doki, hogy keressek másik 18 nyulat, és beadja. Poénnak szánta. Aztán ajánlott egy másik dokit, aki éppen tervezett oltós napot, hozzá jelentkeztünk.
2018. júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!