Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan bizonyítsam be hogy...

Hogyan bizonyítsam be hogy tudok gondoskodni egy állatkáról?

Figyelt kérdés
Pár éve kaptam egy teknősbékát akire néhány év után nem figyeltem eléggé és elfelejtettem minden nap megetetni. Sajnos a teki ezután egy 1,5 évet élt majd meghalt. Azóta eltelt 2 év. Van egy kutyánk is aki 3 éves. Apa eteti a kutyust, de az utóbbi időben elkezdtem vele nagyon sokat foglalkozni: játszom vele, cserélem a vizét. Nagyon tetszenek a nyuszik és szeretnék is egyet. Úgy érzem fel tudnék nevelni egy nyuszit, de meg sem merem említeni anyáéknak mert félek hogy nem engedik meg. Esetleg mivel bizonyítsam hogy képes vagyok rá?

2018. júl. 16. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne....
2018. júl. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos 8 éves voltam amikor teknősbékám volt, nem fogtam fel hogy egy életről beszélünk. Azóta felnőttem ehhez.
2018. júl. 16. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Ott kezdődik hogy egyedül nem is lehet nyulat tartani. Amíg az alapigényeit nem tudod egy állatnak fel sem merülhet benned a tartása. Egyébként nem csoda hogy nem engedik a szüleid az állatot, valószínűleg az azzal való foglalkozás is rájuk maradna.
2018. júl. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem csak az a kérdés, hogy te tudnál-e gondoskodni róla. Egy nyuszi tartása meglepően költséges. Legalább 100 cm hosszú ketrecre van szüksége, de emellett fontos, hogy minden nap több órát szabadon mozoghasson a lakásban, különben szomorú és beteges lesz. Ehhez biztonságossá kell tenni a lakást, hogy ne tehessen kárt magában. Előfordul, hogy így is megrágja a falat, bútort, vagy lepisil valamit, amit nem szabadna. Mivel érzékeny a szervezetük, bármikor szüksége lehet speciális nyulakhoz értő állatorvosra, ami szintén több tízezer forintot jelenthet egy alkalommal. A szüleidnek az összes költséget állni kell, ami nagy teher lehet.


A nyuszitartás az egész családot érinti. A szőre egész évben hullik, ezért a szüleid bármikor találkozhatnak szőrrel a ruháikon vagy akár a tányérjukban. Aki nem szereti a nyuszikat, attól nem várható el, hogy ezt elviselje. Bár szobatisztaságra nevelhetők, gyakran bogyóznak vagy pisilnek tiltott helyekre, különösen, ha nincsenek ivartalanítva. Ahhoz, hogy ne legyenek büdösek, minden nap legalább egyszer cserélni kell az almot, de ha valakinek érzékenyebb az orra, még így is zavarhatja.


Egy nyuszi 8-10 évig is élhet. Gondolnod kell arra is, hogy mi lesz, ha elköltözöl otthonról. Állatbarát albérlet találni szinte lehetetlen, vagy nem megfizethető, vagy rossz helyen van. Tehát valószínűleg a szüleidre marad, és nekik kell minden nap etetni, takarítani, kiengedni és játszani vele éveken át.


Nem minden nyuszi lesz bújós, simogatható, ölbe vehető. Sok nyuszi azt szereti, ha csak távolról figyeled. Ahhoz, hogy igazán boldog és kiegyensúlyozott legyen, minden nyuszinak szüksége van egy nyuszi társra, ami még több költséget és kényelmetlenséget jelent.


Ha a szüleid nem szeretnének nyuszit, felesleges és felelőtlen dolog lenne ezzel próbálkoznod, mivel végül a nyuszinak lenne rossz. Még ha a napi teendőket el is tudnád végezni rendesen, rájuk akkor is nagy felelősség hárulna, és ha nem szeretnének nyuszit, akkor nem fogják vállalni a vele járó problémákat. Lehet, hogy sok hátrányról nem tudnak, de hidd el, ha utólag derül ki, csak folytonos vita lesz a nyuszi miatt, és az is lehet, hogy a végén mennie kell.

Szerintem várj még néhány évet ezzel, és addig olvass és tanulj sokat a nyuszitartásról. Akkor próbáld meggyőzni a szüleidet, ha már az összes költséget tudod fedezni (oltás, ivartalanítás, váratlan betegségek, stb). De ha egyáltalán nem akarják, ne erőltesd, amíg el nem költözöl tőlük.

2018. júl. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

"Apa eteti a kutyust, de az utóbbi időben elkezdtem vele nagyon sokat foglalkozni: játszom vele, cserélem a vizét."

Tehát nem foglalkozol vele semmit, teljes mértékben leszarod. Nem való neked semmilyen állat.

2018. júl. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!