Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Bogii22 kérdése:

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy vegyenek egy kutyát nekem? Azt hiszik nm tudnék róla gondoskodni. Hogy bizonyitsam be ellenkezőét?

Figyelt kérdés
kutya vásárlás, szülők, alkalmasság
2013. máj. 28. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:

szépen leülsz velük beszélni és elmondod:


1 komolyan gondoznád

2 a te zsebpénzedből diákfizetésedből stb állnád a költségeket

3 megnevelnéd = nem fog semmmilyen formában kárt okozni

4 rendszeresen ápolnád = nem fog bűzölögni tőle a lakás

5 rendszeresen takarítanál utána (kutya által behordott piszkok stb)

6 mindemellett tökéletesen fogsz tanulni és a házimunkát sem hanyagolod el


kérsz tőlük időt hogy bizonyíthass mondjuk a nyár végéig. ezalatt te elfáradsz egy menhelyre rendszeresen besegíteni, ahol megtanulod mi is az a kutya illetve a vele járó egyéb fogalmak, és mindemellett a jegyeid is rendben lesznek, a háztartásba is besegítesz.


közben -csakhogy szokd a valódi kutyatartást. minden reggel suli előtt korán felkelsz hogy elvigyél a menhelyről sétálni egy kutyust. majd elmész a suliba helyt állni. majd a suliból megérkezvén szintén elmész a menhelyre körbesétáltatni egy kutyust, játszani vele, esetleg kikefélni a szőrét, tanítani alap parancsszavakra stb, megtanítod a kutyát a tiltószavakra, hogyan menjen pórázon szépen. (persze mindez nem egyszerre egy nap alatt tanítható) stb stb.. majd hazamész tanulsz, kitakarítasz és mész vissza a menhelyre megint sétáltatni egy kutyát, megetetni, játszani vele stb. majd szépen hazamész átnézed megint a leckét és korán reggel suli előtt megint felkelsz és kezdődik minden elölről.


ha ezt hibátlanul végigcsinálod egész nyáron akkor már valóban letettél valamit az asztalra, de könnyű úgy beszélni hogy egy kutyát csak babusgatunk a vele járó felelősség pedig anyué és apué

2013. máj. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság ha ők nem akarják akkor hiába papolsz nekik!Őnekik csak az jár a fejükben,hogy be fog pisilni,kakilni éjszaka nyüszíteni fog stb!Hidd el anyuka vagyok tudom miről beszélek!
2013. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nincs a kozelben menhely, és szerintem igazad van abban, hogy anyuék sohasem fogják megengedni...
2013. máj. 28. 19:36
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, és kösziii
2013. máj. 28. 19:36
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha felnősz magadnak is vehetsz kutyát. Akkor már nem kell a szülői engedély.
2013. máj. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De egy beszélgetést megér velük megejteni hiszen mit veszítesz?Semmit,de legalább tudod!Tudod próba cseresznye!!! :)Én drukkolok neked! :)
2013. máj. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Beszélek velünk, de ha nem sikerül majd veszek egyet magamnak... Később
2013. máj. 28. 19:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez van. Több éve vágyok egy kutyára(inkább többre, mint egyre :)) de nem engedték meg és utólag jól tették. Nem tudnék egyetemre menni, hétvégi progiknak annyi semmire se lenne mellette pénzem... Majd ha nagy leszel akkor veszel én is fogok ha már úgy érzem kész vagyok eltartani.
2013. máj. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!