Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire gáz, ha a nyulam...

Mennyire gáz, ha a nyulam eszi a pelletet?

Figyelt kérdés

Obis fapelletet szoktunk alá rakni, de mivel a fűtésszezon elmúltával már nem árulja a helyi áruház ezt a fajta pelletet, új opciót kellett találnunk. Fressnapfban vettük a nagy zsákos Multifitet, mint utólag kiderült, ez szénapellet, de ugyanúgy almozási célra való elméletileg.

Na most a helyzet az, hogy amióta ez van alatta, a nyúl inkább ezt tömi magába, mint hogy szénázzon. Eszik szénát is, de lényegesen kevesebbet mint eddig. Kínomban már hagytam, hogy teljesen elkoszolódjon az alom, és akkor tettem be neki a friss szénát amikor már semmit sem tudott kiguberálni az alomból.


Szóval a kérdésem az lenne, hogy mennyire problémás, ha nagyjából fele-fele arányban eszi a pelletet és a szénát? Én a fogai miatt aggódom, mert az ugye a szénázással kopik igazán.

Visszaállunk a fapelletre amint lehet, de az állatkereskedésekben kapható fapelletek horror áron mozognak, még ez volt a legjobb áron a sok közül.


2018. júl. 24. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem jó ha eszi. Nem tesz neki jót főleg hogy egész nap előtte van. Lehet neki adni széna pelletet de nem pisisen és akkora mennyiséget. A fresiben a sárga zsákot vegyétek ne a kéket :)
2018. júl. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem a koszosat eszi, guberál. Addig ameddig ki nem szedi az utolsó darab épet is. Vettünk sárgát, 1 hétig se tartott, nem járunk jól vele anyagilag.
2018. júl. 24. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!