Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelídithetném meg a...

Hogyan szelídithetném meg a nyulam?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam, de úgy fél:(

Mit tudok tenni?



2018. júl. 6. 11:42
 1/3 anonim válasza:

Legyél vele türelmes :)

A nyuszik zsákmányállatok, szóval eleinte teljesen normális, hogy bizalmatlanok az új környezetben.

Én mindkét nyuszimnál azt csináltam, hogy az első napokban csak odaültem a ketrec mellé, hogy megszokják a jelenlétem, és megvártam, hogy a maga tempójukban fedezzék fel a dolgokat :)


Persze vannak félős és kevésbé félős nyuszik, de szerintem ha a ketrecet már biztonságos terepnek érzi, akkor elkezd majd nyitni feléd is, ne aggódj :)

Ami még beválhat, az az, hogy megpróbálod egy kis kajával meggyőzni, az enyémek nagyon hamar elfogadták kézből is a tápot, és utána hamarosan hagyták a simogatást is :)

2018. júl. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!:)
2018. júl. 6. 12:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Ülj a ketrec mellé, és beszélj hozzá. Tegyél le valami finomságot pont olyan távolságra, ahonnan még épp el meri venni. Ez egyre közelebb fog kerülni hozzád. Mozogj lassan, és beszélj nyugodtan. Ha már nem fél a mozdulataidtól, próbáld kézből etetni. Egyes nyusziknak hetekig, vagy hónapokig is tarthat, mire hagyják megérinteni magukat, de hidd el, megéri kivárni. Ha minden nap foglalkozol vele, előbb utóbb menni fog.
2018. júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!