Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpesünöm negyven centiméte...

A törpesünöm negyven centimétert zuhant tegnap este. Vigyem állatorvoshoz? Lehet valami baja?

Figyelt kérdés

Tegnap, amíg én dolgoztam, a nővérem kisgyereke gyakorlatilag belemászott a süni terráriumába, szerencsétlen meg, hogy meneküljön, kiugrott belőle. 30-40 cm magasan van, a parkettára esett. Én késő este értem haza, addigra már a sün vígan tekerte a kerekét, egyébként úgy viselkedik, mint máskor. Anya mondta el most, hogy mi történt, annyira megijedt szegényem, hogy csak remegve indult el, és nem is puffogott, mikor anya megfogta és visszatette, de pár óra múlva már semmi baj nem látszott rajta, evett, szaglászott, játszott.

Mással történt már hasonló? Nem találtam semmi infót az interneten arról, mekkora esésnél lehet baja a süninek, a terrárium egyáltalán nincs magasan, de a süni testméretének a sokszorosáról esett le... anya úgy emlékszik, hogy az oldalára. Lehet belső szervi baja, vagy az már látszódna? Vigyem orvoshoz?

Csontja biztos, hogy nem tört el, mert csak úgy ficánkol, valószínűleg nem is fáj semmije, legalább is nem jelezte, hogy fájna, mikor kézbe vettem és megtapogattam.


2018. aug. 3. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha elviszed orvoshoz, megnyugszol te is!
2018. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A sün technikailag egy pufók labda egy rakás zsírpárnával. Az égvilágon semmi baja nincs ha nem a fejét üti meg.
2018. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ma délután vittem el dokihoz, mert a kis unokahúgom napok óta sír, hogy miatta lesz baja a süninek. Én ma már abszolút feleslegesnek éreztem a dokit, ha bármi baja lett volna, az már feltűnt volna az elmúlt napokban, szóval inkább a kislányt kellett már megnyugtatni, hogy egészséges, nem csinált semmi bajt. Azóta tanítgatom, hogy kell egy ilyen kisállattal bánni.
2018. aug. 5. 00:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugtatást :) A doki is azt mondta, hogy kutya baja a süninek.
2018. aug. 5. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!