Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacom nyáladzik,...

Tengerimalacom nyáladzik, nehezen eszik. Megnéztük és rosszak a felső fogai. Eléggé lelkiismeret furdalásom van, hogy csak most vettük észre. Most mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Várom a tanácsokat, persze a következő lépés az állatorvos lesz.


Észrevettük, hogy szomorkás és lefogyott. Volt is orvosnál egy hónapja mert vakarta a fülét. Kapott szurit, de a dr nem nézett bele a szájába(..) Az a baj, hogy eddig mi sem olyan alaposan. Alsó fogait néztem én többször is, viszont a felsőket sajnos nem.


2010. jún. 20. 00:43
 1/9 A kérdező kommentje:

rosszak= barna mind a 2 fenti fogacskája, míg az alsók szép fehérek. Látszik, h rossz fog.


Étke pedig mindig változatos: Fű, malacnak való zacskós kaja(mindig másfajta,uborka,alma,dinnye,káposzta,saláta,barack héja,levágott megszáradt fű és vizet is kap rendszeresen.


A tápanyag hiány miatt szokott elromlani a fog, vagy édességek miatt.. létezik,hogy a gyümölcscukor a rossz fog okozója? (buta kérdés,nem is hiszek benne,de hátha..)

2010. jún. 20. 00:48
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges, hogy a gyümölcscukor az oka. bár nem vagyok ebben a témában annyira jártas, de azthiszem, mivel ezek rágcsálók, amik állítolag azért kapták ezt a jelzőt, mert folyamatossan nől a foguk, és így koptatják.. tehát elképzelhető, hogy egy idő után kinövi.

de ez csak egy elképzelés, remélem nem lessz baja a kis állatnak.

2010. jún. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Létezik hogy az alma meg az uborka az oka..


Amúgy én kevernék a vizébe egy kis elmex fluorid zselét.


Pl két deci vízben elkeversz egy borsónyit.


Szerintem azért nyáladzik mert folyamatosan gyulladásba van neki, és ha nem erősödik meg akkor amúgyis megmakkan.


Próba cseresznye..

2010. jún. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A mi malacunk foga sem hófehér, de az orvos rendben találta. Nem lehet, hogy túlnőtt a foga és ezért nem tud enni? A túl hosszúra nőtt fogtól nyáladzhat is, mivel nem tud rendesen enni, le is fogy, ad abszurdum, ha nem rövidítitek (orvos!) le a fogát, el is pusztul (éhen hal).

Remélem, csak ennyi a gond, sos vigyétek orvoshoz, akkor még összeszedheti magát.

2010. jún. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Néztük, nincs túlnőve a foga. Elvisszük orvoshoz a következő héten, és megérdeklődöm amit írtál zselét is. Csak azt nem értem, hogy nem csak az a 4 foguk van, hanem még sok sok pici, és azokkal tudhat rágni, gondolom ez a rossz fogacskája fáj neki, azért nyáladzik meg nem eszik rendesen.
2010. jún. 20. 11:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Valószínüleg túlnőttek a hátsó fogai, ezt Ti nem láthatjátok, mert hátul vannak a szájüregben, az orvos is egy speciális eszközzel húzza szét a száját és néz bele.

[link]

[link]

Gyorsan orvoshoz kell vinni!

2010. jún. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Adom neki a banánt, abban sok a C-vitamin, meg azt könnyű megennie, valamint hízlalja is:)


Visszük majd, köszi a választ!

2010. jún. 20. 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:
salátzát nem szabd nekik adni mert felpuffadnak. sőt káposztát se. Vidd el orvoshoz :D
2010. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a tebgerimalacnak normális hogy barna a két felső szemfoga!!! Csak az lenne baj ha túl lenne nőve. A degunak meg narancssárga. akkor lenne baj ha fehér lenne. náluk ez jelzi h erős, egészséges a növekedő foganyag.
2010. jún. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!