Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörények tarthatók kint...

E05e kérdése:

Vadászgörények tarthatók kint nagy nyúlketrecben?

Figyelt kérdés

2018. aug. 28. 20:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Csak lakás. Ne nyúlként, hanem inkább macskaként tekints rájuk. Ha tudsz akkor inkább egy kennelt épits, de a ketrec az nem játszik.
2018. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Ketrecben nem. Bár az első már leírta, de igaza van, inkább macskához hasonló bánásmódot igényel, nem szabad bezárni.
2018. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

2-es, ez hülyeség, hogy nem szabad a görényt ketrecbe zárni. Megfelelő szabad mozgatás mellett, a ketrecben jóformán csak alszanak majd. Sokkal biztonságosabb nekik ott tölteni a napot addig amíg a gazdi nincs otthon, mint szétszedni a lakást. Két görényem van, mind a kettő köszöni szépen jól elvan a ketrecében amíg haza nem érek. Sőt az esti játékidő után saját maguk mennek vissza és ott alszanak el a helyükön.


A kérdésre válaszolva: tartható kint az udvaron is a görény, ha nyáron meg tudod oldani azt hogy a ketrece hűvösben legyen és ne kapjon hőgutát, télen meg szélvédett helyen legyen, és ne ázzon be. Viszont ha nyúlketrecnél az alap 100-120as ketreceket érted akkor az kicsi.

[link]

2018. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Amíg a gazdi nincs otthon, addig nyilván ketrecben vannak, de ott TARTANI nem szabad.
2018. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
1 es vagyok, én úgy értettem a kérdést, hogy kizárólag ott van. Tudom, hogy vannak külön görény ketrecek, és tudom is, hogy miért. Akkor inkább egy mókushoz hasonlisd :D
2018. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Hát, a ketrecben tartás azt jelenti, hogy kizárólag ott van, arra pedig a válasz nem.
2018. aug. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
1-es! csak aludni menne oda be, és az inkább nem is ketrec, hanem ól. bocsi én írtam el! és az nagy és szélmentes, fedett
2018. aug. 29. 21:48
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég nagy a hely, akkor igen. De arra figyelj, hogy mivel a nyúl vízszintesen mozog, a nyúlketrecek általában alacsonyak. A görik viszont szeretik az emeleteket, imádnak mászni, függőágyban pihenni stb. Tehát jó magas ketrecre van szükség még akkor is, ha csak aludni jár oda. Úgy rendezd be, hogyha mégsem alszik se unatkozzon nagyon.


Kint lehet tartani, ha fokozatosan szokik hozzá az időjáráshoz. Ha ősszel bent volt, vagy akár nagyon hirtelen hűl le a levegő, akkor nincs elég ideje téli bundát növeszteni. Fontos, hogy fagymenntes, száraz, szélvédett helye legyen. Friss víz mindig legyen előtte, és ne fagyjon be!

A kinti tartás hátránya, hogy a göri sokat van egyedül, és nincs olyan közel az emberhez. Ez akkor is számít, ha a nap nagy részét átalussza, hiszen teljesen más ha közben ott teszel-veszel és megszokja a jelenlétedet.

2018. aug. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hányszor hányas méretű?
2018. aug. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
50x150
2018. aug. 31. 08:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!