Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől vannak kis bogarak a...

Mitől vannak kis bogarak a szénában?

Figyelt kérdés
Törpenyulamnak mindig a Fressnapf-ból veszem a szénát és az a fajta amit használunk, nagyon jó és nagyon szereti a nyuszi, nagyon jó az illata. Tegnap két csomaggal vettem egy nagy natúrt és egy növényeset. A növényesben apró kis bogarak voltak, nagyon picik és nem sok, de azért néhány szaladgált amikor kitettem a dobozba. Ma vettem észre, és a másik csomagban egyenlőre nem találtam semmit. Biztos vagyok benne hogy nem nálunk lett bogaras mert eddig soha nem láttam a szénás dobozban, és azokban a dobozokban sem amikben a többi eledelét, tápját tartom. Tegnap kapott is ebből a szénából, de amint észrevettem kidobtam. Lehet baja a nyuszinak ezektől a kis bogaraktól? Amúgy a széna amelyiket kidobtam ezen kívül nagyon szép és illatos volt.

2018. szept. 15. 17:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem, hogy ezek a bogarak nagyon aprók, csak 1-2 mm-esek lehettek és barnák, alig lehetett észre venni, csak az tűnt fel hogy szaladgálnak.
2018. szept. 15. 17:20
 2/4 anonim ***** válasza:

Vágd be a fagyóba 2 napra és nem lesz gond. Nem kell minden túlkomplikálni.


Nekem versele laga szénát kapnak, szépek egészségesek. Kb évi 2-3 alkalom van amikor véletlenü rossz zacskót választok, olyankor fagyasztom 2 napig és kész. 5 éves mindkettő, él és virul.

2018. szept. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor majd lehet kipróbálom, de a fagyasztástól nem lesz baja a szénának? Amúgy eddig nekem is teljesen bevált a széna amit veszek, nagyon jó minőségűnek gondolom még ennek ellenére is.
2018. szept. 15. 17:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz, én legalábbis nem tapasztaltam. A bogarak nem bírják a 26ról a -20 ra való fagyasztást 48 óráig
2018. szept. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!