Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, ha adtam tejet...

Mit csináljak, ha adtam tejet a süninek, mert nem tudtam, hogy laktózérzékenyek?

Figyelt kérdés
Tegnap kutyasétáltatás közben találtam egy kb. 10 cm hosszú sünikét az úttesten, egyedül. Hazavittem és adtam neki tejet, ivott belőle elég sokat. Most olvastam, hogy laktóz érzékenyek! Ugye ennyitől nem lesz baja? Kb. 1 evőkanállal ivott.

2018. szept. 21. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Vidd állatorvoshoz. Egyébként el kell engedni, mert védett.
2018. szept. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy majd beviszem inkább az állatkertbe.
2018. szept. 21. 11:00
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Figyeld nincs-e hasmenése. Ha busapesti vagy keresd fel a Sünbarátok egyesületet, ők magukhoz veszik.
2018. szept. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De azért gondolom, hogy ennyitől nem fog meghalni, ugye?
2018. szept. 21. 11:04
 5/8 anonim válasza:
59%
Dehogy fog meghalni. Sokan adnak tejet a sünnek. Sosem halnak bele. Az állatoknak is csak hasmenése lesz tőle, ahogy az embernek is. Xilittel lehet megmérgezni nagyob csúnyán állatokat, szóval az olyan ételekkel vigyázni kell, amiben édesítőszerként használják.
2018. szept. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam:) Esetleg laktózmentes tejet lehet neki adni? Még élő lisztkukacot fogok most beszerezni.
2018. szept. 21. 11:29
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Ne szerezz be neki semmit, engedd szabadon. Ezzel csak rosszat teszel neki.
2018. szept. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el!!!!!! Nem állatkert, hanem szabadon a természetben.
2018. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!