Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen ketrecben jó a süninek?...

Lili;) kérdése:

Milyen ketrecben jó a süninek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval előző kis állatunk sajnos elpusztult, és fehérhasú törpesünit szeretnénk helyette.Azt szeretném kérdezni hogy a hörcsög ketrece (link lentebb) jó e neki? Vagy át lehet alakítani hogy jó legyen?Elég nagy ketrec és ha a csőrendszert kivesszük és berakunk mégegy emeletet akkor nagyon nagy lesz. Ja és ugy láttam a az állatkereskedésben kissebb helye van..ketrec: [link]

2016. szept. 4. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A linkelt ketrec egy törpehörcsögnek is roppant kicsi, nemhogy egy süninek. Jóval nagyobb kell neki. Nem az emelet számít, hanem az alapterület. Főleg a sünnek. Az állatkereskedésben pedig soha ne hallgass senkire és ne kérj tanácsot, ne informálódj onnan, ne hasznosítsd a példákat. Ott minden állatot borzalmas körülmények között tartanak és nem céluk a jóléte, csak az, hogy eladják. Gyakran hazudnak is.
2016. szept. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minimum 100x50 cm alapterület kell a süninek, de inkább nagyobb.
2016. szept. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a ketrec hörinek is kicsi. Tudom jól,mert höris vagyok.

Igen,ahogy előttem írták minimum 100•50 cm-s alapterületű ketrec/terra kell neki. Pontosan, a kereskedésben soha ne hallgass senkire! Ne onnan vegyél sünit,hanem tenyésztőtől!

2016. szept. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

mindenképpen tenyésztőtől vedd a sünit. nem drágább,vagy max pár ezerrel,ami egy husz ezres tételnél nem annyira lényeg szerintem. de tenyésztőtől kapsz segítséget és meg is tudod vásárolni tőle a felszereléseket akár.

minimum 100x50cm alapterület. de én a ketrecet amúgy nem ajánlom,mert fel tudnak mászni rajta a sünik és egyrészt beleakad a lábuk és eltörhet,másrészt leeshet mászás közben ami akár végzetes is lehet. felvilágosultabb gazdik nem tartják ketrecben. vegyél egy jó nagy terráriumot inkább. ha felül nyitott,akkor jól szellőzik.és biztonságos.

a linkelt ketrecet remélem nem gondoltad komolyan. ha igen,akkor te még nem láttál felnőtt sünit. kb a felét elfoglalná a ketrecnek. + nem férnének be a tárgyai..

olvasgass alaposan utána szerintem,főleg tenyésztők oldalán!! addig ne vegyél semmit,mert felesleges pénzkidobás lenne.

amiért ennyire nem vagy képben,szerintem könyvet sem lenne hülyeség elolvasnod a tartásról.szintén tenyésztők oldalán megtalálhatóak.

2016. szept. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!