Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nektek bujos a nyuszitok?

Nektek bujos a nyuszitok?

Figyelt kérdés
Azt latom facebookon is, hogy a gazdin alszik a nyuszi, meg koveteli a simizest. A mi nyuszinkat nem igazan erdekeljuk. Hagyja, hogy simizzuk meg kovet, bokdosi a labunkat, de nem jon oda hozzank lefekudni, bujni. Hogyan lehetne kezesebb? 3 honapos kislany kosorru.
2018. szept. 26. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2 nőstény oroszlánfejűm van, 1 drappszínű(Roxy)és egy szürke(Trixy). Nagyon szeretem őket, nem volt nehéz megszelídíteni őket; ugyanis minden nap simogattam őket, ettől ilyen szelídek. A szobámba tartom őket egy nagy ketrecbe4, de szabadon élnek a házba, így csak aludni és a dolgukat végezni mennek oda. Nincsenek ivartalanítva, mert csak a baknyuszikat kell, úgy tudtam meg egy ismerősömtől. Tavaly húsvét előtt vettem a két nyuszimat 500 Ft/db-ért. . Vettem ott és aznap két papagájt is, jóba vannak a nyulaim a madaraimmal is, de az már más tészta. A két nyúl nagyon édes, szép és különleges a szőrük, pont ezért választottam őket.



Ők bújósak lettek ezalatt az év alatt, sőt, lehet, még hamarabb. A tied lehet, hogy nemrég került hozzád, vagy csak még nem szokott meg, ugyanis vannak nyusszancsok, akik nehezebben szelídülnek meg/szokják meg az új helyüket.

2018. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekünk nem annyira,max. csakegy kicsit. De minden nyuszi más természetű.
2018. szept. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is kb.ugyanilyen a nyulam, csak idősebb. Ez eléggé a természetétől függ, illetve a kedve kérdése is, az enyémhez van mikor hozzáérni nem lehet, máskor meg a lábamhoz fekszik és bökdös, akkor egy óráig is lehet és kell is simogatni.

Foglalkozzatok sokat vele, valami finomsággal kínálgassátok, hátha akkor bújósabb lesz.

2018. szept. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg csak lassan 1 honapja lesz nalunk. Ez lehet az oka?
2018. szept. 26. 11:22
 5/6 anonim ***** válasza:
A miénk sosem engedte magát simogatni, felvenni. Ha csak elindultunk felé elszaladt, elbújt. Felvettük kapálózott, ha nyúltunk felé "fújtatott", odacsapott a lábaival és meg akart harapni. Gondoltuk idővel változik a helyzet, próbáltuk minél többet kézbe venni, simogatni, de nem. A boltban ahol vettük azt mondták, hogy szelíd, el van egyedül is, de olvastam, hogy társas lények, ezért kapott társat, gondoltuk az a baja, hogy egyedül van, de azután sem változott. Egyébként a társa kezes volt, őt fel lehetett venni, simogatni, de magától ő se jött oda, hogy simizzük. Már nincsenek velünk, elajándékoztuk őket, rájöttünk, hogy nem nekünk való állat a nyuszi.
2018. szept. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még szoknia kell benneteket ezek szerint. Legyetek vele türelmesek és foglalkozzatok vele sokat.

Mivel kislány a késöbbiekben ajánlott az ivartalanítás mert lehet hogy ivarosan agresszívabb lesz. A másik amiért nagyon ajánlott kislány nyusziknál IS, mert 4 éves kor felett 80% az esély arra hogy emlő daganata vagy bármilyen nemi betegsége lesz ami sok esetben halállal és végződik.

Majd ha olyan 8 hónapos lesz érdemes lesz vele megkeresni egy egzotikus állatorvost aki szépen megcsinálja ezt nektek.

2018. szept. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!