Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl/tengerimalac tartók, ti...

Nyúl/tengerimalac tartók, ti hány évesek vagytok? Akiknek már nincs, mikor döntöttetek, hogy nem lesz több?

Figyelt kérdés

lassan 10 éve vannak tengerimalacaim, mindig 2-3 volt, elég nagy ketrecben, és mindig egészséges, boldogok voltak. Összesen 6 különböző. Sajnos nemrég meghalt az egyik hím, aki már igen öreg volt, nemtudom pontosan, de 6-7 évet élt. 28 éves vagyok, albérletben lakom, sok nehezítő körülmény, stb, miatt úgy határoztam nem veszek társat a nőstény mellé, aki szintén már 5 éves minimum.

Nehéz elhatározás, de nem vagyok már tizenéves, amikor beszereztem az első malacomat :(

Szinte már hozzám nőttek, el sem tudom képzelni az életet nélkülük,azt a sok minden jót, meg a bosszankodást, amit ők okoznak nekem...

28f



2018. okt. 8. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az állattartás nem a koron múlik.

28 vagyok, soha nem jutott eszembe, hogy bármelyik állat tartásához túl. Idős vahyok.

2018. okt. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
47%

Szerintem a körülményeket mérlegeld, és ne azzal törődj, hogy hány éves vagy, meg más hány évesen hagyta abba a malackatartást. :) Ha szereted őket, és hozzád nőttek, próbáld megoldani a felmerülő problémákat.

Érdekes: én 18 évesen - érettségi után - vettem magamnak egy kislány tengerimalacot. Egész nyáron velünk volt, aztán ősszel visszavittem a kisállat kereskedésbe, mert nem volt hely, ahol télen tarthattam volna. (Fűtetlen helyiségben nem lehetett ugye, a szobában meg nem akartuk. Bár az esetleges szagok nem zavartak, csak sajnos nem rajtam múlott egyedül...) Akkor már túlkorosnak gondoltam magam ehhez; most, jó pár év elteltével belegondolva, ez egy hülyeség volt. Nem kortól függ, ahogy pl. a papagájtartás sem.

2018. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3 évesen kaptam az első nyuszimat, 10 éves koromban halt meg...

Aztán nagyimtól elhoztam egyet 16 éves korom körül, őt levágták volna amúgy, gondoltam, hogy kint fogom tartani, szabadon az udvaron, mert sok helyen láttam ilyen megoldást, de ő pedig sajnos pár hónap múlva eltűnt...

Érettségi után elhatároztam, hogy akkor mostmár normálisan fogok nyulat tartani, a lehetséges kockázatokat minnél inkább elkerülve, tenyésztőtől, bent a házban lehet csak, ott persze futkározhat is szabadon, legjobb kaja, minden oltás, ivartalanítás stb (és 110%-os felügyelettel az udvarra is kivittem, de csak ha jó idő volt). Idén nyáron, mikor nagy frontok voltak egyik nap arra jöttem haza, hogy már nem él.


Én részemről itt fejeztem be a nyúltartást. Megtapasztaltam, hogy milyen benti nyuszit tartani: iszonyú sok szeretetet kapsz tőle, viszont az egész ház úszni fog a szénában. Nekem ez nem ér ennyit, szóval maradok a kutyáknál :)

Kutya nélkül viszont nem tudom elképzelni az elétem

2018. okt. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

5 éves az malactól függően még szinte középkorú, esetleg kérdezd meg a malacvédőket hogy van-e gazdikereső öreg malac, de úgy tudom úgy is adtak már malacot hogy a másik halála után visszament hozzájuk. Ha szerencséje van akár 3-4 éve is van még hátra.

Édesanyám 10 évesen kezdett el malacokat tartani, persze 80-ban még teljesen más volt a tartásfilozófia, kicsi terrárium és akkor az volt a nézet hogy a malacnak nem kell víz mert a zöldség elég nedvesség neki (azóta persze sokat fejlődött a tartásmód) most 48 éves és igaz volt pár év kihagyás de perpillanat 6 malaca van, ha jól számolom összesen talán 10 évig nem volt malaca az elsőtől számolva (öcsém és az én születésem után nem hoztak több malacot és volt 5-5 év szünet) 28 év malacozós rutinja van :D

2018. okt. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!