Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Veszítettetek már el nyuszit...

DiSeu kérdése:

Veszítettetek már el nyuszit ivartalanító műtét miatt?

Figyelt kérdés
Van egy nyuszim, és gondolkozom az ivartalaníttatáson. Viszont tagja vagyok egy nyuszis csoportnak, ahol szinte hetente ír valaki, hogy ott maradt a kicsi a műtőasztalon. (igaz, nem magyarok, hanem főleg amerikaiak a tagok) Döntenem kell és a legjobbat akarom neki.

2018. okt. 19. 13:23
 1/8 klopusz ***** válasza:
83%

Szia!


A Facebook-on lévő Törpenyuszis csoportban is rengeteg ilyen hírt olvashatsz.

A mi nyuszinkat szeptemberben vittük ivartalaníttatni (nőstény), 4,5 évesen, mert a lányom olvasta, milyen problémák lehetnek, ha nem tesszük meg.

Elvittük dokihoz, mondta, délután lehet menni érte. Aztán egy óra körül telefonált, hogy a műtét első percében leállt a nyuszi szíve, újra kellett éleszteni, de azért elvégezte a beavatkozást, este mehetünk.

Haza is hoztuk szegényt azzal, hogy másnap vissza kell vinni. Kedvetlen volt az állatka, de ezt betudtuk a műtét következményének. Másnap vissza, injekciók (antibiotikum, fájdalomcsillapító + víz, nehogy kiszáradjon, mert inni nem akart magától). Harmadnap (szombaton) újra vissza az akkor már teljesen apatikus állattal. Injekciók megint, hétfőn vigyük vissza.

Szombat estére egyre rosszabbul lett, nem tudta mozdítani a lábait, szétcsúsztak. Egész éjjel virrasztottunk mellette, majd más megoldás nem lévén - mivel már a fejét sem tudta tartani - el kellett vinnünk elaltatni.


Hozzáteszem: az orvos semmilyen papírt nem adott a beavatkozásról, így gőzünk sincs, valóban elvégezte-e a műtétet és arról sem, milyen injekciókat adott be a nyuszinak. A pénzt persze elkérte. Nem is keveset.

2018. okt. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nyuszival egzotikus szakállatorvoshoz kell menni.
2018. okt. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha tapasztalt az egzotikus allatorvos, akkor nem lesz problema. Nekem 2 nyuszimat mutotte tapasztalt allatorvos es semmi bajuk nem volt.
2018. okt. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Csak és kizárólag egzotikus orvoshoz szabad vinni anyuszikat ahol gázzal altatnak. NAgyon sok doki aki nem egzotikus szakvégzettségű elvállalja és kontár munkát végez csakhogy pénzt kapjon. Ezért kell jól orvost választani. Egzotikus orvosnak a nyuszik már rutin műtétnek számítanak. 1-3 % esély van az elhalálozásra és az is csak azon múlik hogy a nyuszi hogyan reagál az altatásra. A lány nyusziknak macerásabb az ivartalanítás mert ugy nekik a pocakjukat vágják míg a fiuknak csak egy picike bőr részt.

Utána nagy eséllyel kényszer etetni és itatni kell őket és persze nagyon fontos a fájdalom csillapító.


Az én nyuszi is ivartalan. Az első óránkban nagyon kába volt és nagyon rosszul nézett ki. Kényszer etetnem és itatnom kellett mert nem akart magától de ez nagyon gyakori hogy így van. De 2 napra rá mintha mi sem történt volna ugrált meg minden. Féltettem is nehogy felszakítsa a sebet vagy valami. De aztán végül az orvosnál kiderült nagyon szépen összeforrt és gyógyult na meg persze a nyussz magának megoldotta szinte teljesen a varratszedést. xdd de ezt már csak az utolsó napokban csinálhatta mert napi szinten ellenőriztem a pocakját.

Nagyon hasznos volt az ivartalanítás. Azóta nincs ágyra pisis nem bogyózik nagy mennyiségben összevissza és sokkal bújósabb lett. Na meg persze a legfontosabb hogy megelőztem ezzel a nemi betegségeket.

2018. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 klopusz ***** válasza:
100%

Kedves előttem szólók!


Most már tudom, hogy teljesen igazatok van.

Azt az állatorvost, aki a nyuszinkat műtötte, nyuszis oldalakon találtam, mint az ilyen állatokhoz értő szakembert. Ezért hittem/bíztam benne.

2018. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia klopusz!


Nagyon sajnálom, ami veletek történt. Köszönöm szépen, hogy leírtad. Én is tapasztaltam sajnos, hogy nyulas oldalakon olyat is odasorolnak a nyúlhoz értőkhöz, akinek nincs meg a szakvizsgája.


Köszi mindenkinek a választ, én is mindenképp egzotikus kisállat szakvizsgával rendelkezőhöz vinném, csak még így is nagyon félek. Azért is, mert nemrég veszítettem el a másik nyuszim - bár nem ilyen módon - de úgy érzem, nem viselném el, ha meghalna ő is.

2018. okt. 20. 14:35
 7/8 klopusz ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Merrefelé laksz? Az Fb-s Törpenyuszisok oldalán az ország bármelyik részében élő csoporttársnak tudnak megbízható, szakmájához értő orvost ajánlani, akár többet is.


Lépj be a csoportba, minden kérdésedre azonnal és többen is fognak válaszolni.


A félelmeidet megértem teljes mértékben. Mi eljutottunk odáig, hogy "nem élet az élet nyuszi nélkül", úgyhogy hamarosan beszerezzük az utódot és reméljük a legjobbakat.


Sok sikert kívánok a műtéthez és a nyusziddal még sok-sok együtt töltött boldog évet kívánok!

2018. okt. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom, csak a szélén, Újpesten. Az Exopet volt viszonylag közel, de most ők is beköltöztek a VII.kerületbe. Nincs kocsink, taxi jönne szóba, csak a pesti forgalomban zötyögtetni a frissen műtött kis plüssömet 1 órán át... Tudsz esetleg közelebb ajánlani orvost? Van olyan, akivel kapcsolatban már van jó tapasztalatod?
2018. okt. 21. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!