Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacot vagy hörcsögöt...

Tengerimalacot vagy hörcsögöt ajánlotok kezdőknek?

Figyelt kérdés
Most lehet elsőnek kisállatom eddig hörcsögöt szerettem volna, de láttam par videót tengerimalacokról és beleszerelmesedtem ezekbe a kis cukkerségekbe is. Nem tudom, hogy megengednék-e a szüleim, de még nem is biztos. Szerintetek melyika jobb? Úgy tudom a tengerimalacok jobban kötődnek a gazdájukhoz. De tisztába vagyok vele, hogy társas lények, kell nekik egy társ.

2018. nov. 4. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem kezdésnek inkább tengerimalac, a hörcsögöknél inkább személyiségfüggő, hogy mennyire barátkozósak, kézbevehetőek.

Írok egy pár pro-kontrát, hátha egyszerűbb dönteni:

- a malacoknak min.100*50-es helyre van szükségük, a törpehörcsögöknek min.60*50-es, aranyhörcsögöknek min.80*50-es hely kell

- a tengerimalacoknak c-vitamint kell adni

- kevesebb hörikhez értő doki van, mint tengerimalachoz

- a tengerimalacok visítanak :D

- a malik nappali, a hörik éjszakai állatok

- a höri este zajos lehet (de halk kerékkel ez kiküszöbölhető)

- mindkettőnek van mentése (Hörcsögmentés, Tengerimalac védő egyesület), tenyésztőtől a malac drágább (kereskedésből ne vedd egyiket se!)

- a hörik fő elesége a magok, az országban található legjobb tápot csak rendelni lehet, míg a malacok számára legjobb táp komolyabban kereskedésekben megtalálható

- A malacok nagyobb állatok, többet pisilnek, gyakrabban kell őket takarítani

- a hörik átlagosan 2, max.3 évet, a malacok 6-7 évet is élhetnek

- a malik igénylik a napi pár órás kintlétet


Nekem egyébként hörim van. Szeretem, de őt például nem lehet megfogni, kivenni, simogatni, a kaját néha kézből elveszi, de mint fentebb is írtam, ez hörcsögfüggő. Volt már nálam olyan höri is, aki kézben elaludt. A malacok gyakorlatilag kivétel nélkül nagyon könnyen szelidíthetők, nyugis kis állatok. Ha újból választhatnék állatot, és nagyobb lenne a szobám, valószínűleg inkább malacot választanék.

2018. nov. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a höri is rettenetesen tud kötődni. Az enyém mindig hagosan sikított, ha a szobában voltam és nem vettem ki. Közben állt a rácsnál és nézett. Szóval külön kis vacka volt az asztalomon is.


Minden állat kötődik, ha érzi, hogy szereted. A malac tovább él, talán ebből szerencsésebb. Mert nagyon meg tudja az ember szeretni őket. A höri szerencsés vagy ha kihúzza a másfél évet. Ha nagyon figyelsz és tenyésztőtől hozod, akkor max 3 év. :/ Egyszer láttam egy 7 éves matuzsálemet, de őt már fecskendővel itatták. Ha höri, a szíriai fiúkat ajánlom.

2018. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk két tengerimalacunk van, de a hörcsög is nagyon cuki. Nálam elsősorban az szólt a hörcsög ellen, hogy jóval rövidebb ideig él, mint a malac, és valóban benne van a pakliban, hogy nem kötődik annyira, még akkor sem, ha szelíd. A hörcsög tartása jóval olcsóbb. A hörcsögnek kell futókerék, a malacnak nem szabad adni. A malacok egyébként nem visítanak, csak ha fáj valamijük, én még nem hallottam a mieinket visítani. Ha etetési időben közeledsz a ketrechez, akkor boldogan csipognak, és mindaddig csipognak, amíg nem kapják meg az ételt. Alapvetően nappali állatok, DE: több ciklusban alszanak, gyakran előfordul, hogy éjszaka járkálnak a ketrecben, kaparásznak, vagy eszükbe jut játszani.
2018. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!