Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nekem való a nyuszi?

Nekem való a nyuszi?

Figyelt kérdés
Szénával etetném kiegészítésként kapna nyúltápot zöldséget gyümölcsöt mehsétáltatnám(nyuszi póráz) fűtött pincében lakna néha találkozhatna barátnőm nyuszijával.

2018. nov. 23. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, ennyiből nem lehet megmondani, viszont vannak ketelyeim. A nyuszit ne setaltasd lakáson kívül, porazon mivel nagy stressz neki. Nem úgy éli meg, mint egy kutya.

Társas állat. Te nem vagy elég neki, kell egy társ! Lehetőleg két lány legyen. Ha fiú lány párost akarsz, akkor bizony ivartalanitani kell, ami nem olcsó mulatság.(ne szaporits!)

Tudod milyen zöldségeket ehet? Tudod milyen gyümölcsöket? Tisztában vagy azzal, hogy egy nyulat oltatni kell? Van a közelben nyulakhoz erto állatorvos? Tudod mekkora a ketrec minimum mérete? Biztos vagy benne, hogy hetente legalább egyszer ki fogod takarítani? És minden nap fogsz velük foglalkozni? Tudod mennyi a megfelelő hőmérséklet a nyusziknak? Azt is tudod, hogy nem szobatisztak a nyulak és ha kiveszed, akkor is odapiszkitanak, ahova kedvük tartja?

Ezeket a kérdéseket válaszold meg először magadban. Olvasgass sokat a témában. Biztos vagyok benne, hogy van Facebookos nyuszis csoport. Oda lépj be, nézz körül.

Nagy felelősség az állattartás. Nem is olyan egyszerű, ha az ember lelkiismeretesen, jól akarja tartani az állatot.:)

2018. nov. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Etetés nagyjából oké, jó minőségű, magas rosttartalmú táp kell neki(cuni complete pl.), zöldség főleg fűfélék, gyümölcs csak ritkábban. Ennek azért még olvass utána alaposan.


Oltatni kell rendszeresen. Ivartalanítani is erősen javasolt. Bármi baja van, egzotikus szakállatorvoshoz kell vinni, nem àrt, ha van a közelben.


Sétáltatni nem kell, egyet ugrik rosszul, mert megijed valamitől, és eltörik valamije. Nagy hely kell neki, és mindennap ki kell engedni hosszabb időre.


Ha csak lehet, párban kell tartani, természetesen ivartalanítva. A barátnő nyuszijàval vagy kijönnek, vagy nem.


Pincébe én nem tenném, tudom, hogy sokan tartanak kint nyulat, de annak sok értelmét nem látom. Ha állatot tartok, akkor azt azért tartom, mert azt akarom, hogy mellettem legyen. Plusz hogy akarsz vele foglalkozni, ha egy pincében tartod?

Egyszóval olvass utána még sokat, és gondold át alaposan.

Javaslom a Facebooon a nyulak kedvelői ide csoportot.

2018. nov. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi ! Tudom hogy oltani kell a ketrec azért lesz a pincében mert Apa nem engedi a házba és nem akarom hogy télen megfázzon. Csak 1 nyuszit engednek ezért fog találkozni barátnőmével . azért szeretném sétálni vinni mert van mellettünk egy nagyon nagy füves terület és biztosan tetszene neki.
2018. nov. 23. 22:59
 4/12 A kérdező kommentje:

Ja facebookom nincs . Igen még olvasgatok egyébként igen kifogok takarítani. Kiis fogom engedni. Lakásban mert hétköznap nincs otthon Apa. Foglalkoznék vele. Többiben tudnátok segíteni? Mire van ömég szüksége? Ezek a felszerelések vannak meg (egyelőre) önitató ketrec táp lesz még hamarosan:tál ,széna póráz

Van olyan amit kihagytam?

2018. nov. 23. 23:10
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
De bazzeg, nem érted, hogy nem kell sétáltatni? Ketten ugyanazt mondjuk (még rengetegen mondanák ugyanígy), meg hogy ne rakd a pincébe, stb. Akkor minek kérdezed, ha úgyse fogadod meg amit írunk.
2018. nov. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Facebook: Nyuszi imádók, Törpenyuszisok.
2018. nov. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Jó akkor nem viszem sétáltatni meg kirakom a hidegbe a kutyához
2018. nov. 24. 07:31
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Neked nem való.
2018. nov. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na beszéltem egy hozzánk közeli nyuszkó tenyésztővel elmondott mindent és nem a pincében lesz tartva☺ ennek örülök☺ Bocs ha értetlennek és hülyének tűnten😓

lesz nyuszi☺

2018. nov. 24. 10:30
 10/12 A kérdező kommentje:
Apa megengedte a 2 nyuszit☺ megvannak bentiek☺ aranyosak
2018. nov. 24. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!