Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Cukormókus szeretnék, de...

Cukormókus szeretnék, de megtehetem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet, hogy egy ideje már nagyon vonz a tény,hogy beszerezzek egy cukormókust. Több aggályom is van ezeket szeretném megosztani veletek, és hallani cukormókus tartók véleményét. Először is van 2 kutyám. Az egyik bent alszik velem a szobába, a másik az előszobában (ő nem zavar sok vizet). Mennyire tolerálná a kis jószág ha először ott lenne vele a kutyám és netalántán ugatna? Másodszor ugye párban ajánlják őket hisz a szabadban is csoportosan élnek. Én egyet tervezek venni, s időm mint tenger. De tényleg. Annyit tudok foglalkozni vele amennyit kell. Persze a kutyákat is meg kell futtatni de minden megoldható és egyensúlyban tartható. Harmadszorra milyen hangokat ad ki éjjel az állat, hisz leginkább akkor aktív. Mennyire tapasztaltátok zavarónak? Illetve van, hogy unja magát és éjszaka is ki kell vennem és foglalkozni vele? Úgy mond "sos, szeress és vegyél ki a ketrecből azonnal". Nem szeretnék felelőtlenül magamhoz venni egy cukormókust. Szóval a válaszaitokat előre köszönöm. Viszont mindezek ellenére nagyon elkötekezettnek és lelkesnek érzem magam, hogy felneveljek és társként fogadjam eme remek kis lényt. Köszönöm ha végig olvastad és hagytál segítőkész kommentet.

Ui.:Ha végül úgy alakul honnan tudnék beszerezni egyet illetve mikor? Vannak cukormókus tenyésztők még Magyarországon?



#kisállat #emlős #cukormókus #cukormókus tartása #cukormókus vétele #eladó cukormókus #cukormókus tenyésztés
2018. nov. 23. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Egészen idáig azt hittem, a "cukormókus" csak szexuális partnerek számára fenntartott gügyögés. A végén kiderül, hogy a zebramadár és a cuncimókus is létező állatok.


Köszönöm, hogy 42 évesen valami újat tanítottál nekem. A kérdésre sajnos nem tudok válaszolni.

2018. nov. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

"Másodszor ugye párban ajánlják őket hisz a szabadban is csoportosan élnek. Én egyet tervezek venni, s időm mint tenger."


Ha te is cukormókus vagy, akkor vegyél csak egyet. Társas lény, szüksége van fajtársakra. Látom tényleg nagyon lelkes és elkötelezett vagy...

2018. nov. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az egyetlen aki egyedül tartja. Mármint tartaná.
2018. nov. 23. 22:44
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Tilos egyedül tartani. A fajtársa közelsége kell neki. Tessék legalább annyit megtenni, hogy figyelembe veszed az igényeit, ha már felelősségét vállalsz érte.
2018. nov. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha veszek kettőt, lehet egyből egymás mellett tartani őket, vagy külön ketrecbe érdemes? Plusz ellenkező neműek kell hogy legyenek?
2018. nov. 23. 23:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


tessék, ők elküldik neked reptérre, ott persze neked kell érte menned. amúgy azért kerestem rá mert a kérdésed előtt nem is tudtam hogy lehet őket tartani, szóval köszi :D már régóta kerestem valami nagyon édes kis állatot mert a cicákra sajnos allergiás vagyok, és ezeket imádom :D

2018. nov. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem én vagyok az egyetlen aki egyedül tartja. Mármint tartaná."

Úgy bírom ezt a fajta magatartást. Amikor másra mutogatunk, hogy "de hát ő is ezt csináljaaa". Kedves Kérdező, attól még, hogy más is ezt műveli a kisemlősével, ez rossz az állatnak és neked pedig nem kell ezt a fajta példát követned, mert nincs jogod megtenni ezt a mókussal. Te kérdeztél, mi válaszoltunk. Úgyhogy légyszíves fogadd meg a tapasztaltabbak tanácsát, hallgass rájuk és ne egyedül tarts leendő bundás barátod. Vagy, ha nem, akkor ne vegyél egyet sem. :)

2018. nov. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A jótanácsokat megdogadva már nem is tervezem egyedül tartani, nem kell aggódni. Ezért is kérdeztem rá, hogy ellentétes neműek legyenek e, egy ketrecben lehet e tartani őket. Nem azért tettem fel a kérdést, hogy ellene menjek minden tanácsnak. De ha te tudsz segíteni, kedves utolsó kommentelő privátban szívesen elcsevegnék még erről a témáról. :)
2018. nov. 24. 00:37
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosem szabad ellenkező nemű, ivaros állatokat együtt tartani, mert abból bizony picicukormokus lesz, azt pedig senki sem akarja.:DD
2018. nov. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azonos neműek legyenek. Semmi szükség a hozzáértés nélküli szaporításra.
2018. nov. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!