Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan tudhatom, mikor adjam...

Honnan tudhatom, mikor adjam oda a nyuszinak a Fibreplex pasztát? Milyen esetekkor, és hogy ismerjem fel?

Figyelt kérdés
2018. nov. 25. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Facebook Törpenyuszisok csoportban mindenre válaszolnak. Vannak tenyésztők és a nyúl mentő alapítvány tagjai is csoport tagok.
2018. nov. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha odafigyelsz a nyuladra, akkor hamar kiismered annyira, hogy lásd, mikor van valami baja. Gubbaszt, nem úgy viselkedik ahogy szokott, elbújik, nem olyan élénk mint normál esetben. Ha fáj a hasa, akkor sokszor helyezkedik, mocorog fekvés közben pl. Nem fogadja el a kedvencét sem. Nem bogyózik. Az enyém pl.maga alà is pisilt, pedig sosem szokott csak az alomba. Ilyenkor, valószínű hogy valamilyen fokú bélleàllàsa van.

Ilyenkor szokták javasolni a fibreplexet, mert a rost, a benne lévő probiotikumok segíthetnek az emésztés helyreállításàban, ha csak kisebb a baj. De nem csodaszer, fájdalmat nem csillapítja, felfújódàson nem segít, nem gyógyszer!

Szóval ha ilyet tapasztalsz, akkor meg lehet próbálni adni, elsősorban enyhébb esetben.

De ha 1-2 órán keresztül nincs javulás, akkor gyorsan dokihoz kell vinni, mert egy bélleàllàs hamar elviszi.

Nem betegség esetén én vedléskor szoktam adni ha nagyon durva a helyzet, szőroldóval együtt, mert az én nyulamnak jót tesz. Illetve még kúraszerűen tudom elképzelni időnként pàr napig adni, hogy egészségesen tartsa az emésztést.

2018. nov. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!