Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » December 04-én éjszaka születe...

December 04-én éjszaka született 4 kisnyuszim, eddig mind él, az anya nyúl szépen csinált fészket és szőrrel is betakarta őket! Csak azt nem tudom, hogy szoptatja - e is őket. Most 3 naposak. Ha nem etetné már elpusztultak volna?

Figyelt kérdés
Ha nem etetné már elpusztultak volna? Illetve egy zárt de fűtetlen helyiségben vannak ott megfázhatnak?

2018. dec. 7. 00:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyulas csoportban (is) kérdezd meg ezt.
2018. dec. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy szoptatja, kulonben nemi visitozas utan mar reg elpusztultak volna (az en lepkefulu anyuszim egyszer 12-ot nevelt fel, majd fraszt kaptam. Raadasul nem kivant bebik voltak, amig nyaralni voltunk, a panzioban fedeztek be)

Szerintem biztosabb helyuk lenne, ha kazan vagy boyler mellett laknanak. Az anyuszi is fazik minusz 10 fokban, a bebik vagy megfaznak, vagy nem (meg csupaszok, keves a zsirreteg a testukon stb.) Vagy, legalabb ne ketrecben tartsd ("huzatos").

2018. dec. 7. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ilyen pici nyuszi megfázik akkor talán bele is hal.
2018. dec. 7. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Igen bizrosan eteti oket. Ha a hely nem huzatos akkor lehet hogy jo nekik de tenyleg ne ketrecbe legyenek mert ott a testmeleguk sem tudja "felfuteni" a helyet. Ha megis ketrecben lesznek akkor takard be a ketrecet hogy annyi meleguk legyen. A picik meg szortelenek meg is fazhatnak ha az anyjuk kicsit odebb megy :)
2018. dec. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
5%
Mindent a nyuszómuszókért. Imádom a kis pelyhesszőrűeket.
2018. dec. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyulak naponta egy-két alkalommal szoptatnak, ezen kívül mem foglalkoznak a picikkel.
2018. dec. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a nyulakkal egész nap az anyjuk. Bemegy megszoptatni, rendezkedik, tesz.vesz kicsit, aztán kijön. 3 nap alatt elpusztulnak kaja nélkül, szóval eddig biztos gondozta őket. Szerintem ne is nagyon piszkáld, nézegesd folyton a kicsiket, nehogy a stressz miatt ott hagyja őket.

Nem tudom, hogy tartod őket, de ha van normális elletőláda/odú, s abba fialt az anya, meg szőrt is tépett, akkor nem fognak megfázni. Az tényleg fontos, hogy huzat ne érje őket, s hogy ne verjen be az eső, hó. Ha huzatban vannak, elpusztulhatnak, ha átnedvesednek, szinte biztos, hogy elpusztulnak.

Illetve az anyát is jól kell etetni, ha nem is adsz abraktakarmányt, most adj neki, hogy elég s jó minőségű teje legyen. Legyen előtte víz, ami nem fagy be. Ha a víz nem fagy be, a kicsik sem fognak ezekkel a feltételekkel megfázni.

2018. dec. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :) minden rendben velük és jól vannak, már kezdenek szőrősödni:) levittem őket a kazánházba!

Elletőláda sajnos nincs benne, mert nem tudtam hogy fias,ajándékba kaptam a nyuszót, váratlanul ért 12 óra éjszakás műszak után mentem haza és ott volt a szőrkupac! :) az anya nyuszi minden finomságot kap, alma, répa, banán, széna, diót és magkeverékeket, illetve mindig friss vizet kap! :) remélem minden rendben lesz a picurokkal mindent megteszek értük :) ha van még tanács szívesen fogadom! :)

2018. dec. 7. 10:36
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért tartod a nyulakat (húsnyúl? törpenyúl? hobbiból?), de ne adj neki banánt, mert nincs rá szüksége, viszont van, amelyik nagyon rászokik (mert finom), és nem fogad el mást, vagy hisztizik érte.

Illetve, nem nagyon kell nekik gyümölcsöt adni. Egyszer-egyszer nem túl cukros gyümölcs elmegy nekik, de ne adj neki napi szinten. Széna legyen mindig, ha tudsz vékony gallyakat adni nem mérgező fáról, az nagyon jót tesz neki. Illetve húsnyúl, tenyészállat esetében abraktakarmány.

Száraz kenyér, kekszek, ilyesmi ne nagyon menjen nekik.

Ha mégicsak törpe, akkor bocs, azt sosem tartottam, csak húsnyulakat. Azért gondoltam, hogy haszonállat, mert a hobbinyulas ismerőseim benn a házban tartják az olyat.

2018. dec. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2 nyulam van. Egy Törpe, ami most fialt és egy német óriás lepke tarkám van, ami 6 éves és mindig is adtam neki(kb. 1 héten egyszer) egy cikk banánt vagy almát, és sose volt semmi baja tőle. Szerintem ennyi néha nekik is jár :) de köszönöm válaszod, a gallyakat kipróbálom majd :) szép napot
2018. dec. 7. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!