Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem nőnek nagyra a...

Miért nem nőnek nagyra a tengerimalacaim?

Figyelt kérdés
A mostoha húgom ugyan onnan kapott malacot, mint én. Neki egy van, nekem kettő (a húgomét is én gondozom, mert ő nem foglalkozik vele) nem is ez a lényeg. Az ő malaca kb 5 centivel nagyobb mint az enyémek, egy hónappal idősebb a mostoha tesómé. Nos, a malacaink már lassan 1 évesek lesznek, és a miénkeket nagyon kicsiknek találom, miért van ez?

2018. dec. 7. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
10 évesen valaki 150 cm, valaki csak 135.
2018. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Leírnad kérlek a tartási körülményeket? Mekkora ketrecben vannak, hányan, milyen neműek, mit esznek foleg, stbstb. A mostohahugodet is külön legyszives. Akkor talán tudunk segiteni.:)
2018. dec. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Náluk sincs sztenderd, volt másfél kilós hím malacunk és 800 grammos nőstény, pont mint az embereknél is, van aki kisebb növésű.
2018. dec. 8. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyméretű ketrecben vannak, ez eredetileg szobában tartható nyuszi ketrec, ugyan olyan tápokat kapnak. Az enyémek ketten vannak, az övé egyedül, de gyakran viszem hozzá az enyémeket, jelenleg pedig az övé van nálam. Gondoltam rá, hogy az övé azért nagyobb, mert egyedül van ezáltal többet eszik. Lehetséges ez?
2018. dec. 8. 06:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ettől legfeljebb kövérebb lehetne. Milyen neműek? A hímek általában nagyobbra nőnek. Egy hónap különbség ilyenkor még látványos lehet. Lehet közöttük alkati különbség is. Az egyik olyan géneket örökölt, amitől nagyobbra nő. Úgy tudod követni a növekedésüket, ha rendszeresen megméred a súlyukat. Ebből láthatod, hogy elérték-e már a felnőtt méretet, vagy csak azért kisebbek, mert még növésben vannak.


Nem valószínű, hogy többet eszik amelyik egyedül van. Az egyedül tartott malacok unatkoznak és lehangoltak, ezért általában kevesebbet esznek. Társaságban jobban fogy a széna. Egymástól is kedvet kapnak nap közben enni, nemcsak amikor a gazdi adja a tápot. Minél több szénát esznek, annál kisebb az esélye, hogy megbetegszenek. Erre érdemes figyelni.

2018. dec. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindig kapnak szénát és mindhárom malacka lány
2018. dec. 8. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!