Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi időközönként és mivel...

Mennyi időközönként és mivel kell kimosni a törpehörik akváriumát?

Figyelt kérdés

Az a bajom, hogy anya hetente kimossa valamilyen vegyszeres cuccal a hörcsög akváriumát, mert szerinte ha nem mosná ki, nagyon fertőző lenne, és valamit elkapnánk. Szerintem ez így nagyon nem jó, szegény hörcsögünkben kárt tehet a vegyszer. De ő mégis mindig ezt csinálja, és még vízzel is sem szokta kimosni. Amikor rajtam a sor, én legalább vízzel kiöblítem.

Ti mikor és mivel szoktátok a hörcsög akváriumot tisztítani?


2010. jún. 30. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Én soha nem tisztítottam semmivel, átlag 1-1,5 évig volt meg 1-2 hörim, csak akkor tisztítottam ki mikor az egyik meghalt, és másikat vettem. Még élek, nem vagyok asztmás, nincs allergiám, nem kaptam el soha semmit, és nem nőtt harmadik karom se...
2010. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
1-2 hörim helyett pedig 1-1-et akartam írni csak korán van még... szóval szerintem felesleges kimosni, nem hallottam még ilyenről, hahetente, kéthetente kicseréled az almot az bőven elég. Egyébként mi az hogy nem öblíti ki, ezt nem is értem? o_o Rajtahagyja megszáradni a vegyszert? És élnek még azok a szerencsétlen állatok? Mert az enyémeimnek szokása volt nyalogatni pl a terrárium falát...
2010. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Él már több mint fél éve. Még nem látta, hogy nyalogatná a falát. Egyébként anya úgy tisztítja, hogy belefújja a cleant vagy nemtudommit és ronggyal kitörli. Megpróbálom róla leszoktatni -a válaszokra utalva, h más sem szokta így csinálni-, különben szegény Marcink elpusztul :(
2010. jún. 30. 11:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Találtam egy ilyet:


"Amikor a hörcsög esténként előbújik, gondosan ellenőrizzük a fészkét. Az el nem fogyasztott gyümölcs- és zöldségdarabokat távolítsuk el, mivel ezek gyorsan romlásnak indulhatnak, veszélyeztetve kedvencünk egészségét. A szennyezettebb területeket lehetőleg naponta tisztítsuk (pl. egy kislapát segítségével), hetente egyszer pedig csináljunk nagytakarítást. Mivel a hörcsögök elég takaros kis jószágok, ezt könnyen megtehetjük, hiszen elég az almot egy szemeteszsákba üríteni. Havonta egyszer, kisemlősök számára gyártott fertőtlenítőszert használva, alaposan mossuk ki a ketrec alját. Ügyeljünk arra, nehogy túl forró vizet használjunk, mert deformálódhatnak a ketrec műanyag alkatrészei, és ez lehetetlenné teszi az újbóli összeszerelését."


itt ugyan ketrecről van szó, de eszerint létezik külön kisállatoknak gyártott tisztítószer, akkor már inkább olyat használjatok. bár szerintem akkor is fölösleges.

2010. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot! Anya tuti nem fog venni kisállatoknak szánt tisztítószert, biztos nagyon drága. Esetleg a szappan is elég lehet, az annyira nem lehet a hörinek mérgező, mint egyéb vegyszerek.
2010. jún. 30. 11:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi vegyszer, 5-6 naponta kimosod vízzel, szárazra törlöd, kész.
2010. jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

na tessék, lásd milyen rendes vagyok még egy ilyen linket is hoztam neked :'3

[link]

500 ml, ami viszonylag sok, és mivel havi egyszer elég használni, szerintem jó sokáig elég is (1 évig is akár szerintem). szóval ennyi pénzt bőven megér. A szappanról fogalmam sincs mennyire árt neki...

2010. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én hetente 2x tisztítom. Mindig forgács csere és domestossal kimosom. Nincs tőle semmi baja, régen is így csináltuk és most is. Kitörlöm jó alaposan vizes ronggyal aztán domestosszal és utána megint többször áttörlöm vizessel. Ahányszor csak kell (kb.5x), ameddig ki nem törölgetem a fertőtlenítőt. Benne nem maradhat semmi. Mivel terráriumban van, rendesen ki lehet törölni a vegyszert. Rendesen megszárad és utána új alommal rakom vissza. Szerintem ha vki nem fertőtleníti ki, az nem rá, hanem a hörcsögre nagyon fertőző. Szerintem olyat, hogy ne takarítsd ki, nem is javasolnak jobb fajta kisállattartási oldalakon. Arról nem is beszélve, hogy ha már büdi egy idő után, akkor az egyértelmű számomra , hogy nem tiszta és számára fertőző.
2010. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Takaríts ecettel, a pisit lemarja és semlegesíti a szagát. A nyuszim alomtálcájába is ecetet(20%) öntök, hagyom pár percig míg feloldja a megszáradt vizeletet, (nagyon jó vízkő ellen is), aztán zuhannyal lemosom, egyszerre fertőtlenít is, és utána nem lesz szaga sem.
2010. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az ecet jó ötletnek tűnik, mivel természetes dolog. Majd javaslom anyumnak.
2010. jún. 30. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!