Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért eszi meg az aranyhörcsög...

Miért eszi meg az aranyhörcsög a saját kölykeit?

Figyelt kérdés
2 napja született 10 kishörcsög és ma megszámoltam, hány van és már csak 5-en vannak. Tegnap még 7 volt. Félek, hogy az összeset meg fogja enni.. Miért teszi ezt az anyahörcsög és mit lehet esetleg ez ellen tenni? Köszi előre is a válaszokat.
2010. júl. 3. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valami oknál fogva szerintem életképtelennek érzi őket. Te hogy látod? Nem lehet ez az oka? Hisz a hörcsög is, mint minden állat; ösztönösen cselekszik. Minekünk az anya cicánk tette ezt az első alom könyökkel. Mivel akkor láttunk előszőr újszülött cicákat, így nem értettük, és haragudtunk az anyára. De mikor megszületett egy következő -már életképes alom-, akkor láttuk a különbséget, és megértettük a dolgot.
2010. júl. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most szült először a hörcsögünk és lehet hogy még először akkor -ahogy a te macskádnál is-, kevesebb az esélye hogy életképes utódok szülessenek. Számít az, hogy az apa mennyire öreg? Mert a miénk kissé idősebb, főleg gyengébb, kisebb volt. Köszi a válaszodat.
2010. júl. 3. 10:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fehérje és/vagy kalcium hiányban szenvedett és így pótolta.
2010. júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
a hímet ugy ewkivetted a ketrecből??
2010. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze, hogy kivettem. Soha sem tartok együtt 2 hörcsögöt egy helyen.
2010. júl. 3. 20:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne piszkáld őket,nyugalmas környezetet kell teremteni a piciknek és az anyának is!

Adj a mamának sok zöldséget,gyümölcsöt,és azért,hogy elég fehérje jusson a szervezetébe,hetente egyszer-kétszer(de amíg a picik is ott vannak,inkább kétszer-háromszor)adj neki túrót,sajtot,vagy lisztkukacot(kisállat-kereskedésben lehet kapni élőt:) stb.

Ide le van írva,hogyan előzheted meg,hogy megegye a piciket,és hogy mik a kiváltó okok stb.

[link]

Itt pedig írnak az aranyhörcsögök szaporításáról is.

[link]

2010. júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekünk is volt ilyen. a hörcsögöm a szemem előtt ette meg a kicsinyét....:S még csak 5éves voltam,és eléggé megviselt. apukám akkor azt mondta, hogy fehérjére van szüksége, és pár apró darab nyers húst adtun neki. próbáld ki, lehet, hogy használ! nekünk bevált! :)
2010. júl. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szegény. :(
2010. júl. 8. 13:11
 9/10 anonim válasza:
Hozzáértél a kölykökhöz? Mert ha igen akkor lehet,hogy idegen szagot érez a kölykein.De nem biztos!
2010. júl. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem értem hozzájuk. De most már másfél hetesek és megvan mind az 5, azóta nem evett meg egyet sem. 1-2 napja már hozzáértem a kicsik fejéhez amikor nem figyelt az anya de ebből nem lett már gond. Szőrösödnek és talán lassan kinyitják már a szemüket. Egész aranyosak lettek. :)
2010. júl. 10. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!