Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Eltört nyúlláb! SOS! Mit tegyek?

Eltört nyúlláb! SOS! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap a hím oroszlánfejű nyuszim a kertben volt.Megfogtam,mert este volt,már,de nagyon kapálódzott,és egy pár centit zuhant.Nagyon megijedtem,ezért a ketrecébe nem vittem,hanem ő sétált oda.(azért mert a udvar és a ketrec között van egy 20 méter,és a nyulam nem tudja az egész utat,és ő a felénél pottyant le egy kicsit,de ő onnan már tudja az utat)A nyulam pedig onnan ahol leesett magától mind a 4 lábán egészségesen ment a ketrecbe.És tegnap ugyan úgy viselkedett,mint minden nap,tehát egészségesen.

Ma pedig már 3 lábon ment,a hátsó bal lábát meg már húzta.Mondtam anyának,apának,hogy hívjuk fel az állatorvost,de ők azt mondták,hogy akkor tuti azt mondja az állatorvos,hogy le kell vágni a nyulat,és mi nem akarjuk.(ezt másoktól halloták).És akkor ne hívjuk fel,az orvost.(Ha nagyon nagy lenne a baj akkor nagyon messze van egy állatorvos,aki megműtené,mert az interneten az olvastam,hogy akkor lehetséges,hogy meg kell műteni)

Van valami otthoni praktika,hogy jobban legyen a nyuszim????



2019. márc. 25. 16:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%

Ez hülyeség.

Állatorvos.

Azonnal!


Te mit tennél ha eltorne a kezed, lábad?

Nekem volt már olyan, hogy kicsi voltam, szüleim mondták hogy ahh, biztos nem tört el a kezed, csak hogy ne kelljen megtenni az utat a korhazig és vissza...

A vége 2 nap szabadon törött kézzel, fájdalmas visszaillesztes, és egy nyár gipszben...

2019. márc. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

Normális állatorvos nem fog olyat mondani, hogy le kell vágni. Ha teszem azt nem lehet megmenteni, akkor elaltatja. De ettől sem kell félni, meg fogja gyógyítani.

De el kell vinni orvoshoz, magától nem gyógyul meg, csak szenved.

2019. márc. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Abba nem gondoltok bele, hogy annak a szerencsétlennek fájdalmai vannak? Állatorvos minél előbb és igen, nem lesz olcsó. De aki állatot tart évvel tisztában kellene lennie.

Ha neked fájna úgy a lábad, hogy menni se bírnám, akkor várnátok otthon, hogy majd elmúlik?

2019. márc. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Amikor, megláttam a nyulat akkor én nekem is az volt az első szavam,hogy: ÁLLATORVOS!!!!.De nekem az mondta anya,hogy nem kell minden állatnál rohanni az állatorvoshoz.Amikor meg apának szóltam kb. nem mondott rá semmit.

És én tudom mi az a felelősség van (egy kutyám,egy macskám,akkor a nyulam,meg 3 madár)és az eddigi állataim közül soha nem történt ilyen.

És tudom mennyire fáj az ha elvan törve a kéz/láb én is már 2-szer törtem el a kezem.

2019. márc. 25. 16:44
 5/21 anonim ***** válasza:
98%
Fogd meg a nyuszit, és vidd el te magad az állatorvoshoz. Nem szabad halogatni, szerencsétlen csak szenved.
2019. márc. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%

A harmatgyenge allatvedelmi törvényünk is kimondja, hogy baj/betegség esetén köteles vagy orvoshoz vinni.

A ti háziállatotok, felelősséget vállalatok érte. Ez nem csak jó dolgokból áll, hanem kötelességekből is.. Anyukád idióta, már bocsánat. Gondolom ha az ő lába tört volna el, már a sürgősségin ülne.

A nyúlnak is nagyon fájhat,szenved.

Orvosnál kap valószínű fájdalomcsillapítót és rögzítik neki.

2019. márc. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#És szerinted ha nagykorú lennék akkor itthon ülnék és gyakori kérdéseznék?
2019. márc. 25. 16:53
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

Árulja már el nekem valaki, hogy miért annyira elfogadott, hogy egy kiskedvenckènt tartott nyuszit levàgunk, ha költeni kéne rá? Gondolom a macskát, kutyát nem vàgnàd le.. Nem sok különbség van. Ha háziállat, akkor igenis vigyek el orvoshoz.

Rakja be a kérdező a hordozoba és szóljon rá a szülőkre, hogy induljanak.

Ha nem hajlandóak, akkor segítséget kérni rokonoktol, szomszedtol stb..

2019. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
14%
Ha a nyuszi a saját lábán ment 20 métert az esés után, akkor nincs eltörve a lába, csak megrándult. Magától meggyógyul.
2019. márc. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

A felelősség nem azt jelenti, hogy van kutyád meg macskád, és még egyiknek sem lett semmi baja. Ezt szerencsének hívják.

Az a felelősség, hogy amikor valamelyikkel történik valami, akkor el kell juttatnod pl. állatorvoshoz és gondoskodni arról, hogy meggyógyuljon.

Ha ezt nem tudod megtenni, az azt jelenti, hogy nem tudsz felelősségteljesen gondoskodni az állatról. Akármennyire szereted, akármennyire vigyázol rá, ha baj esetén csak a szüleidnek tudsz könyörögni, hogy vigyenek már el titeket a dokihoz, akkor a felelősség már az övék.

Sajnos törésre otthoni praktika nincs, de egyébként egyáltalán nem biztos, hogy eltört a lába. Lehet sima húzódás vagy rándulás is. Ami persze nem jelenti azt, hogy ne szorulna ellátásra. Műteni pedig törésnél is csak súlyos esetben kell.

Egyébként igen, sajnos állatorvos és állatorvos között is van különbség, mert bár ma már egyre többen szakosodnak kifejezetten hobbi kisállatokra, mint pl. a nyuszi, de még mindig rengeteg a "lódoki", akinek még az a szakterülete, hogy lovat herél, tehenet ellet, meg birkát olt, a kutyát-macskát-hörcsögöt meg egy bolhacsípésért is csak elaltatná, mert az neki az egyszerűbb meg annyira ért csak hozzá. Nem véletlenül van annyi diplomás hóhér, aki jópénzért elaltatja akár az egészséges kutyát is, annak ellenére, hogy ezt törvény tiltja.

Mindenesetre ha a szüleid nem segítenek, akkor tedd be a nyuszit a hordozóba és buszozz el vele a dokihoz. De ha erre sincs lehetőséged, felhívni mindenképpen felhívhatod, ahhoz nem kell felnőttnek lenni.

Az is lehet, hogy holnapra már kutya baja lesz a nyuszinak. A húzódás sokkal valószínűbb, mint a törés. Pár centis eséstől nem hiszem, hogy eltört volna a lába. Kívül puhák a nyuszik, de belül azért mégiscsak ugrálásra vannak tervezve.

2019. márc. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!