Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Eltört nyúlláb! SOS! Mit tegyek?

Eltört nyúlláb! SOS! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap a hím oroszlánfejű nyuszim a kertben volt.Megfogtam,mert este volt,már,de nagyon kapálódzott,és egy pár centit zuhant.Nagyon megijedtem,ezért a ketrecébe nem vittem,hanem ő sétált oda.(azért mert a udvar és a ketrec között van egy 20 méter,és a nyulam nem tudja az egész utat,és ő a felénél pottyant le egy kicsit,de ő onnan már tudja az utat)A nyulam pedig onnan ahol leesett magától mind a 4 lábán egészségesen ment a ketrecbe.És tegnap ugyan úgy viselkedett,mint minden nap,tehát egészségesen.

Ma pedig már 3 lábon ment,a hátsó bal lábát meg már húzta.Mondtam anyának,apának,hogy hívjuk fel az állatorvost,de ők azt mondták,hogy akkor tuti azt mondja az állatorvos,hogy le kell vágni a nyulat,és mi nem akarjuk.(ezt másoktól halloták).És akkor ne hívjuk fel,az orvost.(Ha nagyon nagy lenne a baj akkor nagyon messze van egy állatorvos,aki megműtené,mert az interneten az olvastam,hogy akkor lehetséges,hogy meg kell műteni)

Van valami otthoni praktika,hogy jobban legyen a nyuszim????



2019. márc. 25. 16:30
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat,elfelejtettem írni mi történt.Apát rábeszéltem,hogy mennyünk el az állatorvoshoz.Elvittük és váróteremben vártunk egy jó fél órát,majd sorra jutottunk.Lett csinálva a nyusziról 2 röntgenfelvétel.És az állatorvos azt mondta,hogy a medencecsontja megrepedt a bal lába közelében.De az orvos sem tudta meg mondani,hogy merre.Azt mondta nyilván szerbül,hogy meleg és puha helyen legyen,meg kicsi helyen,hogy összeforrjon a csont.És a medencecsont repedésnél nincs műtét.És a doki adott neki 3-4 injekciót,érzéstelenítőt,hogy ne fájjon neki.Illetve mondta,hogy vegyünk neki valami csonterősítő kaját.Meg is vettük.Amikor hazaértünk anyával a nyúl boxjában elkerítettünk neki egy részt,mivel a boxja(ketrece) elég nagy.Oda raktunk neki jó sok ruhadarabot,takarót és ugye vizet,ételt,meg azt a csonterősítő ételt.A teknőjét kitámasztottuk oldalra(abba van a széna)Azóta amikor voltunk vele orvosnál jobban van,boldogabb.A szénában fekszik,a lábainál van egy takaró.És miközben fekszik eszi a szénát :)Nagyon sokat eszik mostanában(almát szénát,répát,nyúlkaját,és egy kicsit eszik a csonterősítőből is.Meg ugye iszik is.Most sokkal boldogabb:)Az mondta az orvos ha 10 nap múlva nem gyógyul meg vigyük el újra.
2019. márc. 28. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!