Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Eltört nyúlláb! SOS! Mit tegyek?

Eltört nyúlláb! SOS! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap a hím oroszlánfejű nyuszim a kertben volt.Megfogtam,mert este volt,már,de nagyon kapálódzott,és egy pár centit zuhant.Nagyon megijedtem,ezért a ketrecébe nem vittem,hanem ő sétált oda.(azért mert a udvar és a ketrec között van egy 20 méter,és a nyulam nem tudja az egész utat,és ő a felénél pottyant le egy kicsit,de ő onnan már tudja az utat)A nyulam pedig onnan ahol leesett magától mind a 4 lábán egészségesen ment a ketrecbe.És tegnap ugyan úgy viselkedett,mint minden nap,tehát egészségesen.

Ma pedig már 3 lábon ment,a hátsó bal lábát meg már húzta.Mondtam anyának,apának,hogy hívjuk fel az állatorvost,de ők azt mondták,hogy akkor tuti azt mondja az állatorvos,hogy le kell vágni a nyulat,és mi nem akarjuk.(ezt másoktól halloták).És akkor ne hívjuk fel,az orvost.(Ha nagyon nagy lenne a baj akkor nagyon messze van egy állatorvos,aki megműtené,mert az interneten az olvastam,hogy akkor lehetséges,hogy meg kell műteni)

Van valami otthoni praktika,hogy jobban legyen a nyuszim????



2019. márc. 25. 16:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%

Nem vagyok nagykoru. Egyedul vittem a felholt macskamat az allatorvoshoz. Ellattak, en kifizettem.

Mar nincs baja.

Egzotikus allatorvoshoz vidd, anyukadek nem ertenek ehhez. Csak a kifogasokat keresik.

Kersz penzt, felulsz a buszra es viszed.

Ha elarulod, akar privatban is, hogy merre laksz, szivesen irok neked egzotikus allatorvost, illetve az elerhetoseget!

2019. márc. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
56%
Ha rosszul forr ossze a csont, orokre megnyomorodhat a nyul.
2019. márc. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
40%
A 12 es vagyok. Kérdezem tőled, hogy mi rosszat írtam, hogy teljesen lepontoztál? Megtennéd, hogy megírod nekem?
2019. márc. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
13#,14# az még jó is volna ha Magyarországon élnék és csak simán felülnék a buszra a nyúllal.De sajnos nincs így.Én Szerbiában élek.És a szerbtanárnőnk alig tanít velünk valamit.És az állatorvos is szerb és... :/
2019. márc. 25. 17:51
 15/21 A kérdező kommentje:
Kedves 12#,16#,én nem pontoztam le eddig senkit.Majd ha a nyulam lába jobban lesz,akkor tudom majd felmérni,hogy ki mennyire hasznos tanácsot adott nekem.De ha már ennyire mérges vagy akkor a kedvedért adok egy zöld like-ot.
2019. márc. 25. 17:55
 16/21 anonim ***** válasza:
63%

16# a nyulak zsakmamyallatok, jól titkoljàk a fájdalmaikat.

Az meg, hogy járt az esés után sem garancia. Pár éve eltört a lábam, majd saját lábon indultam el orvoshoz, egy emelet lépcsőt is megmàsztam. Utána persze bedurrant és nem bírtam rààllni, de a törés utáni percekben rá tudtam állni.


Kérdező : ha csak nyelvi akadály van, akkor letöltöd a telefonodra a google translatet és használod azt. Vagy viszel magaddal egy barátot, szomszédot, nagymamát, aki beszéli mindkét nyelvet.

2019. márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
63%

Nincs egy ismerős, aki tud szerbül, és elkísérne? Ha a szüleid nem akarják elvinni a nyuszit, neked akkor is muszáj lesz.

Mivel abból kiindulva, hogy nem nagyon tudsz szerbül, gondolom Vajdaságban laksz? Ott meg csak találsz egy magyar állatorvost.

2019. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Igen Vajdaságban lakom.De már úton vagyunk az állatorvoshoz.
2019. márc. 25. 18:08
 19/21 anonim ***** válasza:

Az állatorvos a beleegyezésed nélkül egy ujjal se nyúlhat hozzá.


Pláne nem ölheti meg.

2019. márc. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
A nyúl Forma-1 lett, hiszen még egy csomót gyalogolt is, az állattarás ezzel jár, tkp. lehet, hogy csak megijedtél, és minden rendben lesz.
2019. márc. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!