Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miert nem eszik a tengeri...

$$$$$ kérdése:

Miert nem eszik a tengeri malacunk?

Figyelt kérdés

Tegnap kapitt tesom egy tengeri malacot. Nekem elég sok állatom volt már kiskoromtol kezdve(állat mániás vagyok) de sose volt még olyan hogy ne egyenek. Igaz hogy még csak tegnap vettük de akkor is erdekes hogy nem is eszik meg nem is iszik. Ma reggel ott tartottam neki egy paradicsomot vagy 30 percig aztan beleharapott kettőt de azota se evett többet. Na most tisztában vagyok vele hogy tengeri malavbol 2 őt jobb lett volna venni

De nem az enyém hanem a tesómé és anyáék nem engedtek neki hogy 2 őt vegyen hiaba mondtam en is meg tesóm is. A kereskedésben azt mondták hogy egyedül is tökéletesen elvan és inkább nekik hittek anyámék. És most eléggé félek hogy baja lesz. Mert hiába nem az enyém meg én most nem is akartam volna állatot mert nem lenne rá rlég időm , mert most érettségizek aztán egyetem...De attol még sajnalom. És félek hogy valami baja lesz. Valakinek van valami ötlete ? Arra is gondoltam hoy hétfőn vosszamegyek a kereskedésbe és veszek mégegyet ugyan abbol a ketrecböl ahol ő volt. Szerintetek ez jó ötlet ? Fognak emlékezni egymásra ?


2019. ápr. 14. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. A tengerimalac valóban társas állat, nem szabad egyedül tartani. A kereskedőnek tök mindegy volt, hogy mennyit vesztek, csak vigyétek, le van ejtve, hogy a malacnak mi a jó.

2. Az, hogy nem eszik, teljesen természetes. Minden új neki, új hangok, illatok, új “kilátás”. Majd megszokja, és enni fog.

3. Ajánlom figyelmetekbe a gemon.ro oldalt (nem kell megijedni, van magyar része!) ott mindent megtaláltok amire a későbbiekben szükségetek lehet.

2019. ápr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg jó ötlet lenne venni mg egyet, oda, ahol csak egyet engednek be, egyet se lett volna szabad vinni, de a családi perpatvart meg az Azonnal visszaviszed, lányom!-ot nem szeretném elképzelni. Jó esetben csak idő kell neki, meg persze más kaja is, lehet, hogy pont nem szereti a paradicsomot. Olyan kaját kell neki adni, amit a kereskedésben megszokott.
2019. ápr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Már eszik 😃 . Nem sokat de mar evett egy kis paradicsomot

Kapott tápot is meg paprikat es uborkat is. De még csak a paradicsomb evett.És egyebkent nem lenne azonnal viszaviszed lányom. Azert se mert fiú vagyok . Meg azert se mert nem olyanok anyáék. Csak én nem mentem. És a kereskedő meg azt mondta hogy elég egy is. Tesómék meg még kicsik és nem tudták meggyőzni anyáékat..

2019. ápr. 14. 13:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Na pont ezért nem szabad kereskedésből állatot venni. Nem értenek hozzájuk. Ezt olvasd el... És szerezzetek be mellé egy azonos nemű malacot (lehetőleg tenyésztőtől vagy a Malacmentéstől).

[link]

2019. ápr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Paprikát és paradicsomot ne adjatok neki! Uborkát lehet, de zöldséget, gyümölcsöt csak három hónapos kora után lehet, úgy tudom, mert a kicsiknek még fejletlen az emésztőrendszere. Addig csak szénát és tápot kaphat, a vizébe pedig pár csepp c-vitamint. Vedd rá anyukádékat, hogy olvassanak utána a tengerimalacoknak. Képzeld,először én is csak egy tengerimalacot engedtem a lányomnak, mert engem is meggyőzött a kereskedő, hogy egyedül is elvan. De láttam, hogy nem boldog, és három-négy hónappal később kapott egy azonos nemű kis társat és persze nagyobb ketrecet. Azóta sokkal jobban utánanéztem a dolgoknak. Szerintem mondd azt a szüleidnek - ez engem is meggyőzött - hogyha ilyen rendesek voltak, és engedtek a tesódnak, hogy legyen egy kis állata, akkor tájékozódjanak alaposan a tartása felől, mert ha a hibás tartás miatt elpusztul a malacka, akkor a tesód nagyon szomorú lesz, és pont, hogy bánat forrása lesz az, amivel eredetileg örömet akartak szerezni.
2019. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Minden valaszt köszönök. A ketrec méretével nincs baj mert nagy ketrec. De egyebkent holnap hozok mellé egy masik malacot tesomeknak. De ugyan onnan szeretnék venni ahol ezt vettem és ugyan abbol a ketrecböl. Mert azt a malacot csak ismeri és csak nem felejtettek el egymást 2 nap alatt... Lebeszeltem anyáékkal.De egyebkent mar rendesen eszik . Inni meg nem nagyon ivott. De gondolom a zöldségekböl szed össze valamenyi foyladekot. De tudom hogy nyilván kéne innia. Tehat remelem hogy lassan fog. De egyebkent azt mondták hogy 4 hónapos tehat annyira már nem kicsi malac. És neten olvastam hogy paradicsomot és paprikat ehet. De akkor inkább azt ne adjunk neki? Vagyis holnaptol már nekik😃. Mert a paradicsomot nagyon szereti. Bar az alamát is meg az uborkát is 😃
2019. ápr. 14. 23:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Ne támogasd a kereskedéseket... Vagy tenyésztőtől vásárolj, vagy a mentéstől fogadj örökbe. A gemon.ro oldalról tájékozódj az etetést illetően, valamint lépj be malacos facebook csoportokba.
2019. ápr. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!