Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ólmos a csapvíz?

Ólmos a csapvíz?

Figyelt kérdés
Nálunk a házban most írták ki hogy egy kissé meghaladja a csapvíz ólom tartalma a megengedett értéket, ezért egy percig kell engedni a vizet ahhoz hogy inni lehessen. Így lehet adni a nyuszinak is, hogy kiengedjük és utána töltöm meg az itatóját? Milyen más lehetőségem van? Víztisztító berendezésünk nincs. Palackos babavizet lehet adni nyuszinak? Nem káros ha tartósan adom neki? Esetleg forralt és utána lehűtött vizet ihatnak? Elnézést ha nagyon nagy hülyeséget kérdezek, de én a legjobbat szeretném a nyuszimnak, ezért kérek tanácsot.

#nyúl #törpenyúl #nyúl itatása
2019. ápr. 29. 21:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Uccsó, ha egy kicsit is tisztában vagy azzal, hogy milyen vegyületeket és műszereket használnak az analitikai kémiában, akkor rájössz, hogy ez a 10ezer forint piszkosul olcsó.
2019. ápr. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
ha te mondod, én elhiszem, árakat illetőleg nem vagyok otthon a témában. btw analitikus vagyok :/
2019. ápr. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Aha, tutira így is van.
2019. ápr. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Engem nagyon elgondolkoztat,hogy az élelmiszereink nagy része agyon van tartósítva,mit okozhat az ólmos vízzel együtt.A gyümölcsök,zöldségek túl vannak permetezve,a méreganyagok milyen hatást gyakorolnak a szervezetre. Régen "ólomedényekben főztek,ettek" ami igaz,de akkor csak az edényeken keresztűl kapták a mérget.

Napjainkra rengeteg rákos megbetegedés,sok ételallergiás,egyéb allergiás népbetegség van,mi lehet még ebből.

Olvastam egy kutatásról,mely arról számolt be,hogy 10 éven belül a higany,ólom felhalmozódása átlépte bőven a megengedett mértékét!

2019. ápr. 30. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A nehézfémek nem rákot okoznak, hanem idegrendszeri leépülést.
2019. ápr. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ezt pont ma találtam indexen:


[link]


jó böngészést :)

2019. máj. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.
2019. máj. 2. 19:54
 18/18 anonim ***** válasza:
Egyébként 2013-végéig 50 µg/liter volt a határérték, utána vitték le uniós szinten 10 µg/literre. A legtöbb ólmot általában légzéssel vesszük magunkhoz, míg a napi terhelés 10 - 150 µg/nap között változik az EU-n belüli felmérések szerint. Ez az érték sokkal magasabb volt amíg olmozott benzint használtunk...
2019. máj. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!