Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért halt meg a nyuszi?

Miért halt meg a nyuszi?

Figyelt kérdés
Tegnap elkezdett vérezni a 3 hónapos nyuszi és gondoltam higy tüzel. Nem jött már oda hozzám és rossz kedve volt. Ma a bal első lábát nem mozgatta el alig tudott járni. Később vissza akartam rakni a ketrecbe és teljesen meg volt meredve a teste majd meghalt. Gondoltam arra hogy kapott száraz kenyeret és attól lett valami baja de nem vagyok benne biztos.

2019. máj. 20. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom oltva nem volt, ilyen táplálás mellett, ennyire tök sötét tulajdonossal(aki még azt sem tudja, hogy a nyulak nem véreznek ivarzáskor) kb. bármi baja lehetett. Gondolom egy orvoshoz elvinni luxus lett volna csórikámat. Ha haszonállatként tartod, akkor is.
2019. máj. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor észrevetted volna hogy a nyuszi nem eszik , nem iszik, nincs bogyó abban a szent pillanatban EGZOTIKUS ORVOSHOZ kellett volna vinni.

Sajnos ilyen kis nyuszinál nagyon sok betegség előfordulhat, de legfőképpen NEM SZABADOTT VOLNA NEKJ SZARAZ KENYERET ADNI! EZT HONNAN SZEDTED HOGY AZT KAPHAT?

Szénát, húsz százalékos rosttartalmú tápot ehet egy nyuszi ráadásul három hónapos koráig , addig semmi zöld , semmi ! FOLEG NEM KENYÉR !


Be volt oltva RHD és mixo ellen? RHD a nyuszik vérzéses betegsége ami gyors lefolyású.


Felléphetett idegrendszeri betegség is akár e.cuniculi .

2019. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Édes istenem.. Arra kérlek, hogy soha többet ne tarts háziállatot. Mindenki érdekében.

A nyulak növényevő állatok, kenyeret szigorúan tilos adni (bár nem jut eszembe más állat akinek nyugodtan lehetne adni, de a nyulak emésztése különösen érzékeny, puffadàsra is hajlamosak).

Ami még fontos tudnivaló lett volna, hogy ezek zsákmány állatok, az utolsó percig elrejtik a betegségüket. Ha már jele is van (vérzés, sántítàs) azonnal rohanni kell vele az orvoshoz. A rossz kedv is intő jel, nagy bajt jelez náluk.

De megegyszer hangsúlyozom, a jövőben inkább ne tarts állatot. Megfelelően etetni, utána nézni az igényeinek és baj esetén ORVOSHOZ VINNI alap dolog lett volna.

2019. máj. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A nyulak prédaállat mivoltukból adódóan titkolják, ha betegek. Ha már látszik rajtuk, hogy valami nincs rendben, akkor hatalmas a baj, és perceken is múlhat az élete! Ilyenkor AZONNAL orvos, tök mindegy, hogy mit csinálsz éppen, vagy hány óra van! Ha vér van, szintén AZONNAL orvos! Kenyeret TILOS nekik adni!

A nyulak "tüzeléskor" nem véreznek, ez inkább méhgyulladás lehetett! Azonnali életmentő ivartalanításra lett volna szüksége, de miattad vagy elvérzett!

Soha, de soha az életben ne legyen többé állatod, ha ennyire nulla a hozzáértésed!!!

2019. máj. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%

Amennyiben sima házinyúl, biztos, hogy nem a száraz kenyértől pusztult el. Egyik ismerősömnek rengeteg házinyula van, és azok is kapnak száraz kenyeret. A félreértéseket most elkerülendő, leszögezek pár dolgot:

- nem száraz kenyéren élnek. Javarészt zöldet (magyarul növényi kaját) kapnak, a kenyér csak kiegészítő étel.

-a nyulaknak nem árt a SZÁRAZ kenyér,

- a fogukat koptatják vele, szóval ebben a tekintetben igen hasznos.


Nem tudom, hogy az előző válaszolók honnan vették, hogy nem lehet nekik száraz kenyeret adni, de abban igazuk van, hogy más milyet nem tanácsos. (Szóval puha, vagy csak félig megkeményedett kenyeret ne adj a nyúlnak!)

Ja, és direkt írtam, hogy a házinyúlnak nem árt, mivel a többi 'szeretjükéscukimegnemmegevéscéljábóltartjuk' nyulnak nem vagyok tisztában az emésztésével, így lehet, hogy nekik tényleg rosszat tesz még a száraz kenyér is.


A végére még annyit fűznék hozzá, hogy nem értek egyet a válaszolókkal abban sem, hogy ne legyen többé háziállatod. Ember vagy, így hibázol és csinálsz hülyeségeket, de könyörgöm! KI NEM?!

Én csak annyit tanácsolnék, hogy legközelebb, mielőtt kisállatot vennél magadhoz, alaposan nézz utána, hogyan kell tartani, és ha valami baja van, vidd el állatorvoshoz! :)

(Tudom, nem én írtam le először az állatorvoshoz való elvitel ajánlását.)

2019. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Utolsó ha nem értesz a nyulakhoz és a normális tartásukhoz akkor ne gyere ide észt osztani!. Attól hogy a "régiek" így tartották a nyulakat az nem egészséges . Könnyen kaphatnak bélcsavarodást és bélleállást tőle. Házi vagy törpe ...nem mindegy ?

Ne keltsd feleslegesen a hülyeségeidet. ÁRT A SZÁRAZ KENYÉR AZ EGGESZSEGÜKNEK ES A BÉLRENDSZERÜKNEK. Aki ezt nem tudja felfogni és feldolgozni ne tartson nyulat, főleg ne okoskodjon azokkal szemben akik értenek is hozzájuk.

2019. máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Ma 18:42, rhadtul nem kellene hülyeségeket írni. Ha nem értesz valamihez, az nem baj, csak akkor maradj csendben, kérlek.
2019. máj. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Utolsó!


Az első válaszomban hol írtam, hogy "régiek" azok az ismerőseim? Amúgy eltaláltad, tényleg már évek óta ismerem őket, és tényleg évek óta tartanak nyulakat, de eddig még egyik sem döglött meg a kenyértől, szóval valószínűleg a száraz kenyér mégsem árt az "EGGESZSEGÜKNEK"!


De persze lehet, hogy direkt a kenyérevésre lettek kitenyésztve egy atomreaktorban, vagy csak Isteni beavatkozás során élnek még, nem tudom...


"Házi vagy törpe ...nem mindegy ?" Nem véletlenül írtam, hogy csak arról a fajta nyúlról írtam, amelyikhez valamelyest konyítok.

Szerinted a rágcsarudak vagy joghurtos falatkák sem jobbak, mint egy falat száraz kenyér.


(Ha lehet, erre csak azután válaszolj, hogy sikeresen dekódoltad eme válaszom második bekezdését! Köszi!)

2019. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!!

Csak azt hiszitek nem ért nekik. Árt mert a nyúl nem tudja megemészteni a gabonát és nem koptatja a fogat mert ahogy ráharap már törik is össze. A fogkoptatás lényege hogy a fogai elcsusznak egymáson és így kopik. De a száraz kenyér azonnal roppanik és nincs mit megőrőlni a fogakkal.


Na és igen lehet azt hiszitek nem árt nekik. De azok a nyuszik nem arra vannak kitalálva, hogy 10-15 évig szépen egészségesen éljenek hanem a lényeg hogy nagyra nőjenek és levágják őket. És úgy értik az előzők, hogy a "régiek", hogy vannak akik még a régebbi szokásokat követik, de ugye azok már elavultak és nem biztos hogy helyesek. Nem tudták, hogy káros és rövid távon nem okozott gondot a nyusziknál. HA belegondolsz még mindig sokan azt hiszik hogy a nyuszik kb 6 évet élnek. De ez amiatt van hogy kukoricán, kenyeren és egyéb gabonaféléken éltek. Ha nem kapnak, kenyeret és gabonát és számukra káros dolgokat akkor lazán élnek 10 évig.


Elhiszem hogy az ismerősöd nyuszijainak nincs baja, de akkor se helyes a kenyér etetése mert gabonából van. És a nyuszi nem tudja rendesen emészteni. Nincsenek meg a megfelelő bacik a pocakjukban.

2019. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Rágcsarudakat és joghurtos falatkákat meg nyalósót meg mézes vackokat aki jót akar a nyuszinak nem rábeszélhető az eladó által. Sajnos én nagyon sok eladóval összeveszek amikor ezeket a szarokat akarják rámsózni.


Széna, gyógynövények és táp. Ennyi. Nem több. Néha mehet zöldség és gyümölcs, de nagyon ritkán.

Tapból is Bunny Nature és Versale Laga Cuni Complete min.20rosttartalommal. ha beteges a nyuszi akkor még trovet .

2019. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!