Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Cica vagy nyuszi? Melyik a...

Cica vagy nyuszi? Melyik a jobb háziállat?

Figyelt kérdés
Törpenyuszim volt, imádtam benne hogy olyan kis szelíd teremtés. Bármikor meg lehetett simogatni, bármikor ölbe lehetett venni, ha szabadulni akart, azt max rugdosással jelezte és akkor nyilván békén hagytam. Sokat volt kiengedve, és akkor folyton láb alatt volt, követett a lakásban, kaparta a lábszáramat hogy foglalkozzak vele. A kedvenc játék a kergetőzés volt, én menekültem előle ő meg futott utánnam. Viszont a negatívumok: nem engedhettem el felügyelet nélkül, a rágás miatt, sokmindent tönkretett, féltettem az elektromos vezetékektől, és a bogyózásról nem sikerült leszoktatni, csak pisilni járt vissza az alomra. Ezért nyilván ketrece is volt, de azt nem szerette, és szokása volt az éjjel közepén olyan rácsrázásba kezdeni hogy a falszomszéd is szólt már érte. Volt cicám is, igaz ő nem sokáig volt velem, benne a pozitívum hogy sokkal aktívabb, lehet vele játszani, szabadon tartható a lakásban, ténylegesen részt vesz a gazdi életében, imádtam mikor csak úgy random odabújt hozzám az ágyban, kanapén és dorombolt. De a negatív tapasztalat: mindenhova fel és bemászik, mindent el kell pakolni előle megfelelően, és ő nem olyan volt hogy bármikor megsimogathattam, ha rossz kedvében volt akkor odacsapott, játékból is megtámadott gyakran, éjjel vadászott a lábamra, ezáltal tele voltam felületi sérülésekkel. Tudom ezek saját tapasztalatok, minden fajtán belül lehet más és más természetű állat. De mégsem tudok dönteni. Akik hasonlóan "próbálták" mindkettőt, vagy csak az egyik állatkát, ti melyiket javasoljátok és miért?
2019. jan. 26. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Nekem cicám van és imadom

Mindig odabujik, dorombol, a hátamon alszik meg ilyenek

Sose karmol

Viszont mikor játék van akkor rám ugrik és hat az néha faj mert rohadt nagy dög 😂😂

Meg igen, mindig bebujik mindenhova és jó magasra

De ha alvas van akkor jon hozzam

Amúgy én se tudom, mindig akartam nyuszit is de minden allat mas, van amelyik agresszívabb de van nagyon szlid is

Nem tudok dönteni

2019. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Nekem cica. Bár nyuszim nem volt, de azt hallottam, hogy jellemzően nem szeretik annyira az ember közelségét, szeretgetését, mint egy cica. A cicák jobban kötődnek.
2019. jan. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Neeeem a nyuszi is

Apámnak volt és mindig kiszokott a ketrecéből csak h a hasán aludhasson

Szobatiszta volt és nagyon szerette a játékot meg az embereket

2019. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindenki mást szeret!Egyébként én is a nyuszik mellett állok!
2019. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem cicám van, nyuszival csak pár simi erejére van tapasztalatom.


De azt tudom hogy őket mindenképp párban kell tartani és az etetésükről sok a tévhit.


Nos ha az első cicát, inkább fogadj b e egy szobatiszta, nyugodt, kedves felnőtt cicát.


A macska tartása költségesebb, de az állatorvos valamivel olcsóbb.


Kölyökkorban elég karmolósak.


A szőre hullani fog, de rendszeres takarítás mellett ez teljesen kezelhető. Valamelyik cica kifejezetten imádja ha fésülik.


Macskabútort ajánlatos venni.


Az ivartalanítás fontos, ha benti, ha kinti.


HATALMAS felfordulást okoz a macska, nem fogsz unatkozni abban biztos lehetsz. Mindig van valami idiótä gonosz terv abban a hülye fejükben :D

Mindezek mellett nagyon aranyosak, lusták és kedvesek

2019. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Cica szerintem nekem cicam van bent van a hazban velem semmit nem csinál.. nagyon keves gond van vele akvariumban levo halakhoz sem nyul eszik alszik egyedul csak anyi a baj hogy mindig hajnalba akar jatszani 😂5 -6fele na meg este
2019. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Macskából fura lehet a pörkölt, úgyhogy a nyulat mondanám.
2019. jan. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyuzsiikaaa
2019. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyusziból elé ritka az annyira szelíd, mint amilyen neked volt, nem biztos, hogy ilyen lenne ha lenne megint. Ezért én cicát mondanék.
2019. jan. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyuszi

A kaki elszórása kiküszöbölhető ivartalanítással. A rácsrázás meg azzal ha kap egy kisebb kifutót és akkor ellesz.

Ha megin ilyen bújos nyuszit szeretnél ami tényleg ritka ajánlom a nyúlmentést mert ott eltudják mondani a nyuszi személyiségét. Ha nem onnan akkor keress egy tenyésztőt, álltalában ott minden nyuszika kézhez szoktatott. Kereskedésből semmit se vegyél.


Ha a nyuszi tényleg érdekel akkor lépj be facebookon a Törpenyuszisok csoportba. Ott rengeteg infót kapsz a nyusziról. És biztos nem kapsz téves infót mint pl egy kereskedésben. Elmondják melyik dokihoz szabad menni milyen dolgok károsak nekik amiket egyébként nyusziknak árulnak és tilos. Nagyon ajánlom a csoportot. :)

2019. jan. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!