Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért van az, hogy simizem a...

Rácz dzseni kérdése:

Miért van az, hogy simizem a nyuszim és egyszer csak hirtelen oda kap?

Figyelt kérdés

Hazajöttem suliból, az első dolgom mindig az hogy a törpe nyuszim táljába tegyek friss kaját és vizet, rakjak be friss szénát és a bilijét kicseréljem. És mindig megsimogatom es hagyni szokta de most morgó hangot adott ki és a simi közbe elkezdte karmolni a kezem, mindkét mancsával. Ez miért van?

Kiszoktuk engedni legalábbis én kiengedem esténként egészen amig nem megyek aludni, ez akár egy óra, másfél is lehet. És nagyon szokott neki örülni. De nem tudom ez most miért van, eddig nem csinálta ezt..



2019. máj. 23. 16:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az üregi és a házi nyulat jellegzetes zápfogaik alapján első pillantásra a rágcsálókhoz sorolhatnánk. De éppen a fogazatban rejlik a különbség, amelyet a rokonsági kapcsolatok vizsgálata során nagyon is fontosnak ítélnek meg: a nyúlalakúak felső állkapcsában a két metszőfog mögött egy második pár is található, a fogzománc ezeket is teljesen körülöleli. A valódi rágcsálóknál csak egy pár metszőfog nő ki, amelyek az alsó állkapocs megfelelő fogaihoz illeszkednek. A külső formát a funkció határozza meg, és nem jelent szorosabb rokonságot, mint ahogy azt a nyúlalakúak kövületi maradványai is bizonyítják. A nyúlalakúakat és rágcsálókat tehát egymással párhuzamosan futó fejlődési ágnak kell tekintenünk (konvergens evolúció), és a természetes rendszertani besorolásnál el kell választanunk egymástól.


Csak hogy tisztázzuk.

2019. máj. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a nyuszinak ilyen a természete. Eddig valószínűleg kölyök volt, azért nem tapasztaltál nála ilyet. A bátyámék nyuszija is ilyen "bunyós" volt. Nekem szerencsém volt, két törpe nyuszim volt eddig, bak nyulak voltak, ivartalanítva sem volt egyik sem, de nagyon kezesek voltak. Ahogy az emberek természete is különbözik, az állatvilágban is egyénfüggő.

Neveléssel, sok foglalkozással persze befolyásolható a dolog.

2019. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ivarosodik azért ilyen mufurc. Ilyenkor bevadulnak kissé és a szobatisztaság se lesz az erősségük. Ivartalanítás kell mindenképp.
2019. máj. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ivartalalítás +1
2019. máj. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ivartalanításnak eljött az ideje.

Plusz fontos információ, hogy nyulat egyedül nem tartunk!

2019. máj. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%
Ivarérés után nekem is agresszív területvédő lett mindkét, addig szelíd törpenyuszim :( Én le is tettem pár év után a nyúltartásról. Nem háziállatnak valók ivarosan, az ivartalanítás pedig az esetükben nagyon veszélyes.
2019. máj. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem veszélyes az ivartalnítás.Rengeteg nyuszi ivartalan. Ivarosan 4 éves kor felett 80% az ivarszervi megbetegedés. Ami nem kicsit veszélyes ha jelentkezik.

Egy jó egzotikus doki szépen 1-2 centis vágással ivartalanítja a nőstény nyuszit is. A bakot meg még egyszerűbb.

2019. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!