Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek? Bolhás a kis nyuszim.

Cskitta00 kérdése:

Mit tegyek? Bolhás a kis nyuszim.

Figyelt kérdés
Sziasztok . 2 hete kaptam egy törpenyuszit kb 2 hónapos , mini kosorrú gyönyörű kisfiú. Észrevettem hogy bolhás, mászkálnak benne . Én is teli vagyok csípésekkel. A ketrecet naponta takarítom meleg ecetes vízzel és a nyuszi wc t is . Tanácstalan vagyok . Bementem a gazdaboltba , elmondtam hogy bolhás a nyuszim ajánlottak egy szert aminek a neve : Piret Mix rovarírtó porózószer . Itthon elolvastam nem merem használni mert nagyon erős szer . Vettem neki külön kisállatokra való veaphar élősködők elleni cseppet. A nyúl sampon segíthet ? Mit csináljak ? A válaszokat előre is köszönöm

2019. máj. 24. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Állatorvos/állatpatika ha adott megfelelő szert (csepp,amit írtál) használni fog. De az után ne mosdasd! Csak ha már elmúlt a hatása (rá van írva vagy doki megmondta meddig).
2019. máj. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gazdaboltra nem feltétlenül hallgatnék. Állatpatikába menj be.

Ezt olvasd el:


Bolhák és egyéb külső élősködők ellen a nyulat FRONTLINE cseppekkel kezelni TILOS, mert hatóanyaga végzetes idegrendszeri problémákat okoz, kivétel nélkül meghal a nyuszi.


Amivel lehet őket kezelni: nyulaknak való ADVANTAGE spot on, ADVANTIX spot on (megfelelő dózisban), NEOSTOMOSAN.

INSECTICIDE 2000 spray- a nyúlra TILOS ráfújni, csak a lakást szabad vele kezelni, (bolha ellen tökéletes) és meg kell várni, amíg megszárad, hogy a nyúl ne tudja benyalni!


[link]

2019. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget ! ;)
2019. máj. 24. 18:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előzők mindent leírtak és nyuszit fürdetni TILOS!!!
2019. máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!