Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit lehet tenni ha a nyuszim...

Mit lehet tenni ha a nyuszim nem hagyja, hogy bármit is csináljunk vele?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves nyuszim akit próbáltam felvenni, sétáltatni de nem hagyja magát, vagy ha nagy nehezen sikerül remeg, és nem szereti.Amikor kicsi volt még játszott a táljával, meg a függönnyel de most már mindig csak ül,és hát el is van hízva.
2010. júl. 9. 01:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
nyulporkolt :D
2010. júl. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sok Garfieldot nézett :P
2010. júl. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a nyuszi nem az a fajta állat, akit így nyúzhatsz. simogasd, és ezzel elégedj meg. :)
2010. júl. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem lesz szegény nyuszókából pöri...:D

Hát...lehet, hogy túl sok Garfieldot nézett.:D Majd legközelebb kikapcsolom a tv-t.

Hát...Kár, hogy nem lehet.Csak azért hittem, hogy igen mert olvasgattam itt a kérdéseket, meg a válaszokat és mindenki írja,hogy viszi sétálni meg vele van állandóan de nekem ez nem jött össze.(meg ugye van 4 cicánk akiket meg lehet dögönyözni:) )

2010. júl. 9. 01:48
 5/12 anonim ***** válasza:
adj neki kevesebb tápot.. és ne sétáltasd, ez komolytalan :D
2010. júl. 9. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.:)Amúgy nem szoktam csak régebben a kertbe vittem de az kb. fél óra volt, hogy ráadjam a hámot úgyhogy inkább mellőzőm.:D
2010. júl. 9. 02:54
 7/12 anonim ***** válasza:

szia!


engedd kis sokat egy nem túl nagy szobában,ülj le a földre ,és várd meg amíg odamegy hozzád.akkor ővatosan hagyd,hogy megszaglássza kezedet,aztán egy idő után el lehet kezdeni simogatni.a legjobban azt szeretik,ha a két fülük között simogatják őket.


vegyél nagy.áés kisebb kartondobozokat,vág ki ket,egy akkora részen,hogy betudjon menni,imádni fogja és szít is réghatja őket.vagy csinálhatsz neki kartondobozokból labirintust,úgy,hogy összeragasztod őket,és átjárókat vágsz beléjük.


vegyél nyuszik való valamilyen jutalomfalatot,menj oda a ketrechez zörgesd a zacskóját és adj neki egyet kézből.

ezt minden nap csináld meg,egy idő után már össze fogja kötni a finomásgot a zasci hangjával és ha ki van engedve akkor is odamegy majd hozzád.


ami még jó játék nyuszinak,akár ki van engedve,akár éppen bent van a ketrecben:


wc papír gurigák

egy kb. 30 centi hosszú vastagabb faág(vigyázz van amelyik fa éga mérgező neki!!)

fogkoptató


egyébként az enyém is utálja a hámot,meg macerás ráadni,én vettem egy cica nyakörvet,amin faj rész a póráznak,vettem egy flexi pórázt.

rá kell tenni a nyakörvet ,úgy,hogy ha ránt a pórázon akkor se tudja kihúzni a fejét,de azért ne is szorítsa nagyon,és simán lehet sétáltatani.

a flexi meg azért jó,mertnem kell utána ugrálnod minden lépésnél.


a kajálatásról:


ugye a nyúl fő elesége a széna,e mellé kap tápot,nem fordítva.


tehát sok széna legyen mindig a ketrecében és friss víz.


kaját ne adj neki túl sokat,max. 3-4-5 evőkanálnyit naponta,így tuti fogyni fog.

a kajánál fontos,hogy változatos legyen,a Jr.Farm nagyon jó minőségű kajákat gyárt,már sok helyen lehet kapni,legyen egy fő kaja,azt keverd nyusziknak való műzlivel,esetleg más ízű táppal.

van dirket olyan táp,ami egyféle tépszemből áll a fressnapfban,az legyen mondjuk a fő kaja,és azt keverd.


a nyuszim nekem is megvolt már hívza egyszer,akkor nagyon lusta volt,pont az csinálta,mint a tiéd.


engedd ki naponta min. 3-4 órára.


ha iviszed,akkor viszont oltasd be a két nyuszikra veszélyes betegség ellen.



még adj neki sok zöldséget:

fű,ebből szinte bármennyit kaphat,de csak teljesen megszárítva

répa,reteklevél,petrezselyem,alma)sima,nem zöld!)ezekbúl azért mértékkel,füvet is csak hetente kb. 3x kapjon de akkor kaphat sokat.


ami a legfontosabb az a széna.

2010. júl. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ne csinálj vele ilyeneket. A legtöbb nyúl utálja ha felemeleik, simogatják, pláne ha sétáltatják. Igaza van hogy nem hagyja!
2010. júl. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Fú, köszi ezeket ki fogom próbálni.
2010. júl. 9. 13:47
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a betegségek ellen már be van oltva.
2010. júl. 9. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!