Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol szerezhetek be dzsungáriai...

Hol szerezhetek be dzsungáriai törpehörcsög lány?

Figyelt kérdés

Van egy 112literes akvárium. 80x40x40 kb

Pormentes fürész vagy 450liter.

Ubival és parival meg egyéb lédus zöldség gyümivel amit a wikipédia meg a törpehörik weboldala szerint ajánlatos.

Van futokerék.

Fogkoptató.

Magvas keverék.

Hordozó.

Már van egy dzsungári törpe hörim neki már van cuccai és ha már 2 van mindenből nem szeretném likvidálni a cuccokat.

Es igen vagyok annyira mazoista,hogy közvetlen az ágyam mellet van. Nem lesznek egyhelyen. Az akváriuomok emeletesen vannak kiépítva polcszerűen. És a tisztítását is megoldom.

Van c-vitaminos cseppektetője is amit 100ml-be rakok 2 a stressz ellen mert ezt ajánlották neki. Kb 2v 3 állatorvos van a városomban az egyik kb 3percre vagyis ha brutális durván beteg egyből tudok futni vele.

A jelenlegi lassan 3 hónapos és este aktív pár órán át . Rendszeresen eszik és mivel nem láttam h fogyj a vize így parit meg ubit kap nem szárazon.

Tudom minden k betüs bármi tiltott,de viszek magammal listát bevásárlásnál,hogy mit szabad neki és egy polcot kineveztem neki a hütöben így frissen van mindig zöldség gyümi.

Heti szinten tísztitva a teljes akvárium. 20cm magas forgácsa miatt nem használ bújo helyett mert beássa magát. Késöbb lesz csörrenszere is amit én épitek ki ahogy a polcrendszert is.

Szelid ,nem harap nem eszik semmit mást pl a wc papír gurigát sem rágcsálja sem a kerekét csak a kajáját. Kézben csak szagol v mosakszik. Jövőhéten tervezek neki egy rutin vizsgálatot ,hogy megfelelő súlyu e- meg elég folyadékot vesz magához. Meg a vitaminja mellé mi kell neki ha baj van ,de nem tudom vinni a dokihoz pl hasmenés. Egy pár hónapra bespájzoltam mindenből 😂 brutál olcsó így minden ha egyszerre töbvet veszek. Akváriumot 12ezerért szereztem be itt: [link]

Ha bárki durván olcsó nagyméretű akváriumot akarna akkor innét tegye meg.


2019. júl. 5. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Lépj be a Hörcsögimádók:) facebook csoportba. Nagyon sok hörcsög vár ott gazdira. A mentésnél illetve ideiglenes befogadóknál vannak. Választasz egyet és telekocsoval elküldik neked az ország bármely pontjára. És ezzel megmentesz 1 hörit.

Kereskedésből nem ajánlott venni mert nem biztos hogy lány lesz vagy ha mégis akkor lehet vemhes ami nem túl praktikus mert 4 hetesen már ivarérettek és elég nehéz 8 kis csöppségnek külön-külön mindenből megfelelő dolgot szerezni.

Szintén a csoportból tudsz érdeklődni az országban lévő tenyészetről. Csak egy tenyészet van Magyarországon, sajnos erről nem tudok többet mondani, a csoportból kell érdeklődni.

2019. júl. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mihago ***** válasza:
100%
Kéne indítani egy Tindert háziállatoknak.
2019. júl. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
😇
2019. júl. 5. 19:00
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2019. júl. 5. 19:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem pormentes fűrész kell alá, hanem forgács, vagy kenderalom, vagy papíralom.


A wikipédia nagyon félrevezető dolgokat írhat. Ez az egyetlen normális magyar nyelvű höris weboldal, ezt olvasd el.

[link]


A legjobb fogkoptató egy megfelelő minőségű magkeverék, illetve fa és széna. Amenyiben neked fogkoptató köved van, dobd ki, mert az semmire sem jó.


A C vitaminos cseppentő nem kell neki, többet árt, mint használ. Ne add hörcsögnek!


A hörcsög egzotikus állatnak számít, így egzotikus állatokhoz értő orvoshoz szabad csak vinni. Gyanítom, nálad nem ilyen van, mert a legtöbb Budapesten van.


Tilos hetente tisztítani őket. A pisisarkot kell pár naponta, az egész helyet meg bőven elég több hónap után. De ha elolvasod a feljebb linkelt weboldal egészség menüpontját, részletesebben leírva láthatod a helyes takarítás menetét.

2019. júl. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Illetve amit kihagytam: a legolcsóbb hely a műanyag tárolódoboz. Elég sok helyen kapható megfelelő méretű.


Hörcsögöt örökbe fogadhatsz a Hörcsögmentéstől.

2019. júl. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!